Hobi & Eğlence

Kırmızı Oda Sefer Kimdir?

Kırmızı Oda dizisinin 26 Mart 2021 tarihinde yayınlanacak 30. bölümünde dahil olacak Sefer karakteri kimdir? Dizide zengin bir iş insanı olan Sefer karakteri ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Yiğit Özşener tarafından canlandırılmaktadır.

Kırmızı Oda Sefer’in Hikayesi Nedir?

Diziye 30. bölümde dahil olacak olan Zafer karakteri ünlü bir iş insanıdır. Detaylı olarak nasıl bir karakter olacağı bilinmemesine rağmen dizinin esinlendiği kitapta şu şekilde anlatılmaktadır: Ailesinin istememesine rağmen inatla sevdiği kadınla evlenen Sefer, evlendikten sonra ona yeteri kadar ilgi göstermemektedir. Bir süre sonra Sefer’in eşi Nihal(Dizide Esra Ronabar tarafından canlandırılacak.) kocasına olan sevgisine karşılık bulamadığı için zaman zaman baygınlık geçirmeye başlar. Bu durum sürekli tekrar etmeye başlayınca da çiftimiz çareyi psikologa danışmakta bulurlar. Kabaca böyle bir hikayeye sahip olan Zafer karakterinin hikayesinin dizide böyle işlenip işlenmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Yiğit Özşener Kimdir?

Yiğit Özşener, 6 Nisan 1972’de İzmir’de doğmuştur. Doğduğu yıllarda Karşıyaka’da yaşamakta olan Yiğit Özşener’in babası avukattır, annesi ise ev hanımdır. Üniversite için İstanbul’a gelen Yiğit Özşener, 1996 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Yabancı dil bilgisi sayesinde askerliğini İngilizce Öğretmeni olarak yaptıktan sonra, 1997 yılında Koç Üniversitesi’nde işletme masterına başlayıp 1999 yılında tamamlamıştır.

kirmizi-oda-sefer
Kırmızı Oda Sefer karakteri

2001 yılına kadar Stüdyo Oyuncuları topluluğunda aynı zamanda hem eğitim alıp hem de çeşitli tiyatro oyunlarında yer almıştır. Profesyonel oyunculuğa başlayışı 1995 yılında Şahika Tekand tarafından yazılan “Gergedanlaşma” oyunu ile olmuştur. Bu oyunla ilk kez yurtdışındaki festivallere de katılmıştır. İngilizce ve Fransa bilen Yiğit Özşener, aynı zamanda seslendirme de yapmaktadır.

Oyunculuk hayatının yanı sıra, yelken ve dalış sertifikalarına da sahiptir. Dağ, bayır gezmeyi çok sevdiğini açıklayan Yiğit Özşener, en çok tatil için gittiği şehirde kaybolmayı sevdiğini söylemiştir.

Yiğit Özşener’in Oynadığı Dizi ve Filmler

Yiğit Özşener, tiyatro oyunlarının yanı sıra dizi ve filmlerde de çokça yer almaktadır. Oyunculuk hayatına 2000 yılında “Herkes Kendi Evinde” filmiyle başlamıştır. İlk dizi oyunculuğunu ise 2001 yılında “Üzgünüm Leyla” ve “Karanlıkta Koşanlar” dizilerinde yapmıştır.

En çok bilinen dizi ve filmleri ise şu şekildedir: Ramo (2020, ShowTV), Aşk Tesadüfleri Sever (2011), Kaybedenler Kulübü (2011), Dedemin İnsanları (2011), Bozkır (2018, BluTV) ve Ezel (2009, ATV-ShowTV).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu