Hayata Dair

Köpek Nasıl Yıkanır? Köpek Banyosu Hakkında Her Şey!

Köpek Nasıl Yıkanır? Köpek Banyosu Hakkında Bilgiler…

Köpek insanoğlunun uzun yıllardır en önemli dostları arasında bulunuyor. İnsanlar zaman içerisinde hayvanlarla olan bu dostluğu pekiştirdiği için onları yaşam alanları içerisine dahil etmişlerdir. Ancak her iki canlı arasında farklılık olduğu için ihtiyaçları da farklıdır. Örneğin köpekler insanların kullandıkları şampuanlarla yıkanamazlar. Çünkü bu şampuanların içerisindeki kimyasallar köpeklerde alerjiye neden olur ve sorun çıkartabilir. Bunun için evde beslediğiniz köpeğiniz için mutlaka ona uygun bir şampuan bulundurmanız gerekir.

Köpekler Ne Kadar Sıklıkla Yıkanmalıdır?

Köpeklerin derileri insandan çok farklıdır. Köpeğin derisindeki yağ tabakası onu korumak için üretilir. Dolayısıyla köpek ne kadar çok yıkanırsa yıkansın bu yağ hızlı bir şekilde yerini tamamlar. Bu yağın özelliklerinden birisi de kokulu olmasıdır. Bunun için siz köpeğinizi temiz olsun diye sık yıkıyor olsanızda aslında onun daha fazla kokmasına neden olursunuz. Bunun için köpeklerin ayda 1 kez yıkanması yeterli olacaktır. Ancak evde beslediğiniz için zaten çok fazla kirlenmeyeceğinden tüylerinin temizliğini köpükler kullanarak yapabilirsiniz bu sayede yıkamanızda gerekmez.

Köpek Nasıl Yıkanır?
Köpek Nasıl Yıkanır?

Köpek Yıkamak için Suyun Sıcaklığı Nasıl Olmalı?

Köpeği yıkarken suyun sıcaklığı çok iyi ayarlanmalıdır. Soğuk su köpeğe iyi gelmeyeceği gibi sıcak su tüylerinin dökülmesine neden olacaktır. Bunun için köpeğinizi yıkadığınız suyun kıvamı ılık sudan biraz daha soğuk olmalıdır.

Köpekler Nasıl Yıkanır?

Köpekler, kediler gibi yıkanmayı sevmezler. Bunun için köpeğinizi yıkarken gerekli önlemi almanız gerekir. Köpeğin kulağına su kaçmamasına dikkat etmeniz gerekir, çünkü çok kolay enfeksiyon kapabilirler.

Yıkarken tüy tarakları kullanabilirsiniz bu sayede hem tüylerini düzeltmiş olursunuz hem de tüyler arasındaki kirler çıkar. Onun derisine uygun olan şampuanı kullanarak masaj yapar gibi ovalayarak yıkamak gerekir. Yıkama işlemi sonrasında derisinde tüylerinde asla şampuan artığı kalmamalıdır.

Yıkama işlemi tamamlandığında en önemli detay kurulama aşamasıdır asla sıcak bir fön kullanılmamalı bu tüylerinin dökülmesine neden olacaktır. Kuru bir havlu yardımı ve fön makinesi ayarlanıyorsa en ılık ayarında kurulama işlemi gerçekleştirilmelidir.

https://www.nediyorduk.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu