Hobi & Eğlence

Kurdele Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Kurdele çiçeğinin bakımı nasıl yapılır? Evinizde çiçek bakmak ve baktığınız çiçeğin size fayda sağlamasını istiyorsanız o zaman sizlere Kurdele çiçeğini önerebiliriz. Bu çiçeğin en büyük yararı evinizde oluşan kimyasal enerjiyi içine alarak zararlı atmosferi bertaraf etmesidir. Ancak çiçeğin bakımı hakkında bilgi almanız da önem taşımaktadır. Kurdele çiçeğinin bakımı diye soranlar için aşağıda tüm ipuçlarını paylaştık.

Kurdele Çiçeğinin Bakımı

  • Kurdele çiçeğinin bakımı konusunda ilk olarak çiçeğinizi nereye koymanız gerektiğinden bahsedelim. Ne çok sıcak, ne de çok soğuk havaları sevmez, oda sıcaklığında kalabilir. Güneşin yoğun olduğu zamanlarda ve evinizin en çok güneş alan penceresine çiçeği koyduğunuzda çiçekten fayda göremezsiniz. Daha çok ılık zamanları sever ve güneşin ona bakmasını pek istemez.
  • Kurdele çiçeğinden verim alabilmek için mineral ve vitamin desteği yapmanız gerekmektedir. Yılda sadece 1 kez yapabileceğiniz bu destekle çiçeğiniz daha güzel bir hal alacaktır.
  • Bu çiçek yalnızlığı seven bir çiçektir. Biraz da rahatına düşkün olduğundan dolayı onu diğer çiçeklerinizden ayırmanızda fayda var. Birkaç çiçeğin arasında sıkışmaktan rahatsız olur, çünkü özgürlüğünü engellenmiş hisseder.
  • Kurdele çiçeğinin sulanması yaz ve kış mevsimlerinde değişiklik göstermektedir. Kış mevsimlerinde toprağını kontrol ederek sulamanız gerekiyor. Eğer toprağı kurumuşsa su takviyesi yapabilirsiniz. Ancak yaz aylarında çok fazla suya ihtiyacı bulunmaktadır. Yazın toprağına bakmadan gün içerisinde 2 kez sulamaya özen gösterin. Hatta az az sulamak kaydıyla sulama sayısını artırabilirseniz kurdele çiçeğiniz bundan hoşlanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu