Hayata Dair

Kuruluş Osman Cerkutay Hain Mi? Cerkutay Kimdir?

Çarşamba akşamlarının vazgeçilmez dizisi Kuruluş Osman dizisinde macera devam ediyor. Her yayınlandığı gün reyting rekorları kıran Kuruluş Osman dizisinde yer alan karakter Cerkutay ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Dizinin sevenleri tarafından Kuruluş Osman Cerkutay ain Mi? Cerkutay Kimdir? sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Biz de bu sorunun cevabını sizlere vermek istiyoruz. 

ATV ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman dizisinde sevilen karakterler arasında bulunan Cerkutay ile ilgili gelişmeler dizinin hayranlarını hem sevindirdi hem üzdü. Dizide öncelikle Moğol askeri olarak kendini tanıtan Cerkutay, Kayıların kendine kucak açmasıyla yeni bir yuva bulur edasında davranmaya başlıyor. Diziye yeni dahil olan Kara Şaman Togay ile de görüşen Cerkutay Kimdir? Kuruluş Osman dizisinde en yakın arkadaşı olan alpi hançerleyerek öldüren Cerkutay Hain Mi? Yoksa tüm bu yaşanan şeyler Osman Bey’in Planı Mı?

Kuruluş Osman Cerkutay Hain Mi?

Osman Bey, Dündar Bey temize çıktıktan sonra oba içerisinde bulunan haini bulmak için yeni yeni yollar denemektedir. Kimse tarafından beklenmeyen bir anda Cerkutay’ın hainlik yapması herkesi şaşırtacaktır. Peki, Cerkutay niye ihanet etti? Bu sorunun cevabı henüz belli olmasa da Osman Bey’in bir stratejisi olduğunu düşünebiliriz. Bildiğiniz üzere dizide Cerkutay, hem Kayı obasında yaşamına hem de Dündar Bey’in kızı Aygül’e aşık olmuştur.

Kuruluş Osman Cerkutay Hain Mi? 
Kuruluş Osman Cerkutay Hain Mi?

Kuruluş Osman Cerkutay Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde yer alan karakterler her daim merak edilmektedir. Merak edilen karakterlerden biri de Cerkutay olmuştur. Kuruluş Osman dizisinde Cerkutay karakterini Çağrı Şensoy canlandırmaktadır. Çağrı Şensoy’un oynadığı karakter Cerkutay’ın tarihte bulunup bulunmadığına dair herhangi bir kayıt yer almamaktadır. Peki, Çağrı Şensoy Kimdir?

Çağrı Şensoy Kimdir?

17 Nisan 1986 yılında İstanbul’da doğan Çağrı Şensoy, 2000 ile 2004 yılları arasında Pera Güzel Sanatlar Lisesinde Tiyatro eğitimi aldı. Daha sonra ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk bölümünü ve Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans bölümünü bitirdi.

2002 ile 2006 yılları arasında Tiyatro Kedi kadrosunda oyuncu olarak yer aldı. 2009 ile 2012 yılları arasında Kenter Tiyatrosunda Cimri ve Ölümüne adı verilen oyunlarda, 2012 ile 2016 yılları arasında İstanbul Devlet Tiyatrosunda Çehov Makinesi adlı oyunda rol üstlendi.

Hangi Dizi ve Filmlerde Rol Aldı?

Çağrı Şensoy:

  • 2008 yılında Ölüm Çiçekleri dizisinde,
  • 2010 yılında Çakıl Taşları dizisinde,
  • 2011 yılında Mazi Kalbimde Yaradır dizisinde,
  • 2013 yılında Meddah filminde,
  • 2014 yılında Günahkar dizisinde,
  • 2014 yılında Aşkın Kanunu dizisinde,
  • 2016 yılında Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde,
  • 2017 yılında Savaşçı dizisinde,
  • 2020 yılında ise Kuruluş Osman dizisinde rol almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu