Hayata Dair

Markette Koronavirüs Önlemi Nasıl Alınır?

Markette Koronavirüs Önlemi Nasıl Alınır?

Koronavirüs sebebiyle artık günümüzün çoğunu evlerde geçirmek zorunda kalıyoruz. Ancak ihtiyaçlarımız olduğunda dışarı çıkarak marketlere gidiyoruz. Bizim gibi birçok kişi markete gittiği için gerekli Koronavirüs önlemlerini almamız gerekiyor. Bu önlemleri alarak hem kendi sağlığımızı, hem de çevremizdekilerin sağlığını kolayca koruyabiliriz. Markette Koronavirüs önlemi almak için yapılması gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz. Bu önerilere dikkat etmeniz oldukça hayati önem taşımaktadır.

Markette Koronavirüs Önlemi Almak için Yapılması Gerekenler

· Markete Maske ve Eldiveninizle Gitmeye Özen Gösterin

Koronavirüs hem nefes yoluyla, hem de temas yoluyla bulaşabildiğinden dolayı elinize eldiven, ağzınıza maske takarak markete gitmeniz önemlidir. Alışverişlerinizi yaparken seçtiğiniz ürünlere ve alışveriş sonrasında verdiğiniz paraya, para üstüne temas etmemiş oluyorsunuz. Ayrıca yanınızdan geçen diğer kişilerin hapşırması, öksürmesi durumunda ondan gelen mikroplar maske sayesinde size temas etmiyor.

· Marketlerde Sosyal Mesafenin Korunmasına Özen Gösterin

Marketler her ne kadar önlem alsalarda bazen yoğunluk yaşanabiliyor. Bu gibi durumlarda markette çok yoğun olan bölgelere gitmemeyi tercih edin. Özellikle kasalar ve şarküteri bölümlerinde sıra olabildiğinden dolayı bu noktalarda 2 metreden oluşan sosyal mesafeyi bekleyerek durun.

· Marketten Geldikten Sonra Ürünleri Silin, Yıkayın

Markette tüm önlemleri aldıktan sonra eve getirdiğiniz eşyaları yine eldiveninizle poşetten çıkarın. Sonrasında eldivenlerinizi dışarıdaki çöpünüze atarak getirdiğiniz ürünlerden yıkanabilecek olanları yıkayın, silinmesi gerekenleri silin. Böylece üzerinde virüs varsa bu virüsü bertaraf etmiş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu