Hobi & Eğlence

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Yabancı Korku Filmi

Korku filmleri birçoğumuzun vazgeçilmezidir. Burada da mutlaka izlenilmesi gereken en iyi 10 yabancı korku filmi kategorisini inceleyeceğiz.

1-) The Shining

Belki de en iyilerden biri sayılabilecek olan The Shining, Stanley Kubrick’in başyapıtlarındandır. Sinemaya dair pek çok şeyin öğrenildiği ve takdir edildiği bu filmde anlatılanlar şunlar; Bir adam, eşi ve çocuğu ile beraber kendisine bırakılan bir otelde belirli bir süreye kadar kalmak zorundadır. Ancak burada yaşadığı cinnet anlatılır.

2-) The Texas Chainsaw Massacre

Denilebilir ki mutlaka izlenilmesi gereken en iyi 10 yabancı korku filmi kategorisinde en ön sıralarda yer alması beklenen Türkçesi ile Teksas Katliamı, bir seri katili ve sonrasında gelişen olayları anlatır.

3-) Halloween

Cadılar bayramında hiç beklenilmeyecek şekilde bir seri katilin ortalıkta dolanması ile katliam başlıyor denebilir. Halloween filminin geçtiğimiz günlerde çekilen filminde Türkiye’den Haluk Bilginer’in oynaması bir hayli şaşırtmıştı. Ancak her iki filmin de izlenmesi gerektiği söylenebilir.

4-) Psycho

Korku sinemasında Alfred Hitchcock’un yeri elbette bir başka. Psycho filminde bunu görebiliyoruz. Türkçesi sapık olan filmde bariz bir şekilde olaylar gelişiyor.

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Yabancı Korku Filmi
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Yabancı Korku Filmi

5-) Carrie

İntikam isteyen genç kadının hikayesi anlatılıyor.

6-) The Orphanage

Bir yetimhane, çocuklar ve dahası gibi pek çok konu işleniyor.

7-) Final Destination

Genel olarak aynı konunun işlendiği diğer filmlerinde bir kişinin olabilecek olayları gözünde canlandırmasıyla çevresindekileri uyarması mantığına dayandırılmış olan film korku alanında işlenmiştir.

8-) The Conjuring

Türkçe’ye Korku Seansı olarak çevrilen film gözle görülemeyen olayların işlendiği ve yeterince korku verdiği bir konu baz alınarak oluşturulmuştur. Filmin gerçeklere dayandırıldığı söylenir.

9-) Veronica

Film yine diğer filmlerden pek farklı olmayarak görünmez varlıklara dayandırılsa da oldukça ilginç bir şekilde işlendiğini söylemek gerekir. Zamanla filmdeki korku dozu artmakta ve izleyici kendini farklı bir yerde hissedebilmektedir. Bunun en iyi yansıtıldığını filmlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

10-) IT

En önemli filmlerden biri olan IT, 2. filmi ile çok önemli bir yer kazanmıştır. Mutlaka izlenmesi tavsiye edilir ne kadar korkutucu olsa da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu