Hayata Dair

Mutlu Bir Evlilik İçin Aşık Olmak Şart Mı?

 Günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi olan aşk ve ilişki konusu baya bir sıkıntılı durum oluşturmaya başladı. Yani anlatmak istediğimiz şu; ‘’Aşk ve ilişkilerde gün geçtikçe kavgalar, tartışmalar ve diğer problemler çok sık bir şekilde meydana gelmeye başladı ve partnerler birbirlerinden her zaman rahatsızlık duyuyorlar.’’ Evliliğe adım atan ve mutlu bir evlilik için savaş veren çiftler ise her zaman şu soruya cevap arıyorlar; ‘’Mutlu bir evlilik olması için aşık olmak şart mıdır?’’ Evet, bugün bu konu hakkında sizlere detaylı bir şekilde birkaç bilgi aktarımı sağlayacağız.

Mutlu Bir Evlilik Nasıl Olur?

Aşk, mutlu bir evliliğin her zaman gerçek bir anahtarıdır. İki partner birbirlerine ne kadar çok aşık olurlarsa ve sevgi beslerlerse o kadar çok mutlu olurlar, evlilikleri de o kadar çok iyi seyreder. Umutlarınızı ve beklentilerinizi partnerinizden istemeye başlamadan önce onu ne kadar çok sevdiğinizi, ona ne kadar çok aşık olduğunuzu bir tartmanızı isteriz. Tartılmayan her sevgi, her aşk bir zamandan sonra evli çiftler arasında şu sözlere mahal oluyor; ‘’Sen benim sevdiğim kadın/erkek değilsin. Farklı birisin.’’ Şeklinde sözlerle çiftler boğuşmak durumunda kalıyor ve ortaya gerçekten hiçte memnun edici bir evlilik çıkmıyor. Fakat şunu da söylemek isteriz; ‘’Aşkın gözü her zaman kördür.’’ Aşık olduğunuzda gözünüzü hiçbir şey görmek istemez. Sadece ve sadece sevdiğiniz kişi ile birlikte olmak, zaman geçirmek ve onu daha çok sevmek istersiniz. Fakat mantığınızla hareket ettiğinizde aslında yaptıklarınızın ne kadar kötü sonuçlar doğurabileceğini ortaya çıkartır. Mantık ve aşk asla bir arada yürüyemez. Yürütülemez bir durumdur. İnsanlar aşık olduğunda bilinç daralmasına maruz kalır.

Mutlu bir evlilik için gereken nedir?

Mutlu Evliliğin Sırları Nedir?

İşte bu yüzden karşınızdaki kişi ile bir evlilik yaşamadan önce, evlenmeden önce mutlaka ama mutlaka karşınızdaki kişinin aşkını, sevgisini, mantığını en iyi şekilde tartıp ölçmeniz gerekir. Yoksa ilerleyen süreçte karşınıza hiç te hoş olmayan sonuçlar çıkabilir. Birbirinizi tanımadan, birbirinizin nasıl bir karaktere sahip olduğunu bilmeden evlilik hayallerine asla düşmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu