Hayata Dair

Oda Dekore Etme Fikirleri

Evlerimizde en çok zaman geçirdiğimiz odaların göze hitap etmesi ve odanın tarzınızı yansıtan bir havaya sahip olması çok önemlidir. Odanın ferah ve geniş durması da içeride zaman geçirirken keyif almayı sağlayacaktır. Odayı dekore etmek için birçok alternatif yol vardır. Ancak kendi tarzınız ve zevkleriniz ile odanızı ya da odalarınızı daha şık hale getirebilirsiniz.

Oda Dekore Etme Fikirleri
Oda Dekore Etme Fikirleri

Öncelikle Odanın Şeklini Değiştirin

Öncelikle odada yer alan eşyaların yerini ve odanın şeklini değiştirin. Eşyaları ya da diğer unsurları bu değişim sonrasında bu değişime göre konumlandırmanız gerekecektir. Odada bulunan eşyaların birbiri ile yerini değiştirerek alanınızı oluşturun ve sonrasında boş kalan duvarlarınıza tarzınızı yansıtan bir görünüm kazandırın.

Duvarlarınızda İmzanız Olsun !

Öncelikle sizin tarzınız, ilgi alanlarınız ve hobilerinizi içeren tablolar, resimler, fotoğraflar ve yazılar edinin. Bunların duvarda nasıl durmasını istediğinizin planlamasını yapın. Bu planlamaya uygun bir şekilde çivi, çift taraflı bant ya da duvar yapışkanları yardımı ile bu envanterleri duvarlarınıza yapıştırın.

Odada Işıklandırma !

Odanın kendi ışığından harici olmak üzere renkli ışıklar, kumandalı renkli ampul ya da şerit led ışıklar tercih ederek odaya farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bunun için öncelikle odada eşyaların şeklini ve sonrasında duvar düzeninizi net olarak belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında istediğiniz renklerde ledleri kartonpiyerlerin ucuna da ya yerlere döşeyebilirsiniz. Aynı şekilde kumandalı renkli ampuller ve gece lambaları ile de farklı bir hava verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu