Hobi & Eğlence

Paramotor Fiyatları Ne Kadar? Motorlu Paraşüt Fiyatları

paramotor fiyatları
Paramotor Fiyatları

En kolay ve masrafsız yoldan uçmak için paramotor fiyatları araştırması yapıyorsanız en ucuz motorlu paraşüt fiyatlarından en pahalısına kadar sizin için detaylandıracağız. Aklınızda kendi paramotorunuzu yapma fikriniz varsa eğer bu sizin için daha karlı olacaktır ama en ufak ayrıntısına kadar hesaplayabilmeniz lazım aksi taktirde yapacağınız paramotordaki küçücük bir ayrıntı havada kontrolsüzlüğe neden olur. Unutmamak lazım ki havada en önemli kural güvenliktir.

Uçmak herkesin hayalidir, paramotorlar ise uçmak için en cazip hava araçları. Diğer hava araçları tabiri caizse cep yakıyor. Hal böyle olunca düşük bütçeli, alternatif yöntemler arıyor insan. Ülkemizde paramotor harici düşük bir bütçeyle girişebileceğiniz herhangi bir hava aracı da yok maalesef ama paramotor hem ucuzluk hem de güvenlik bakımından çok iyi bir seçenek. Uçuş için gerekli kurs sertifikasını ve ruhsatınızı aldıktan sonra her nerede olursa olsun uçabilirsiniz. Bunun için gerekli olan sadece düz bir alan. Paramotorla fazla alana ihtiyaç duymadan iniş kalkış yapabilirsiniz. Başlangıç olarak paramotorla ilerlemek size çok şey katacaktır.

Paramotor Fiyatları:

Kendi paramotorunuzu yapmaya niyetli değilseniz eğer mecburen yurt dışından gelen, ithal paramotorlardan satın alacaksınız. Araştırmalarımıza göre paramotor fiyatları 11.000 TL’den 60.000 TL’ye kadar çıkıyor. Birde ülkemizde üretilmeye başlanacak olan yerli malı paramotorlar var ama onlar için biraz daha zaman var. Fiyat bakımından yerli üretilecek paramotorlar ücreti yarı yarıya düşürecek gibi görünüyor. En ucuz paramotor almaksa niyetiniz buraya tıklayarak sahibinden gibi sitelerde hava araçları menüsüne bakabilirsiniz. İkinci el bir sürü paramotor bulabilirsiniz.

Az önce bahsettiğimiz 11.000 TL gibi fiyattan başlayan paramotorlar ikinci el olanları tabi. Sıfır bir paramotor düşünüyorsanız en az 15.000 TL’yi gözden çıkarmanız lazım. Aliexpress tarzı sitelerden, yurt dışından getirtebilirsiniz fiyat daha uygun olur ama vergi bedelleri araya girerse yine ülkemizden almış kadar olursunuz. Yurt dışı için paramotor fiyatlarına burdan ulaşabilirsiniz. Bu konuyla ilgili sizlerle daha detaylı makaleler paylaşacağız. Şimdilik fiyat bakımından araştırmalarımıza yönelik en alt ve üst sınırı belirlemek istedik.

Paramotorla uçuş için bir takım belge ve ruhsatınızın da olması gerekiyor. Yaklaşık 10-15 günlük bir kurs süresi mevcut bunları tamamladıktan sonra ilk uçuşunuzu yapmaya ve gökyüzünde süzülmeye hazırsınız demektir. Uçmaya karşı aşırı bir ilginiz varsa eğer ve bütçenizde kısıtlıysa yamaç paraşütünü de deneyebilirsiniz ama paramotorun yeri her zaman ayrıdır. Kalın sağlıcakla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu