Hobi & Eğlence

Petunya Çiçeğinin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Petunya çiçeğinin bakımı nasıl olmalıdır? Kadınlar evlerinde çiçek bakmaktan çok hoşlanırlar. Bu yüzden daima yeni bir çiçek arayışına düşerek boş zamanlarında onların bakımıyla ilgilenirler. Eğer sizde çiçek bakmayı ve çiçeklerle ilgilenmeyi çok seviyorsanız sizlere Petunya çiçeğini önerebiliriz. Umudunu kaybetme anlamını taşıyan Petunya çiçeğinin bakımı dikkat edildiği sürece oldukça kolaydır. Üstelik görüntüsü de çok güzeldir. Bu çiçek hakkında dikkat edilmesi gerekenler için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Petunya Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

  • Evinizde Petunya çiçeği varsa ya da yeni bir çiçek arayışında olup Petunya çiçeği almaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gerekenlere: çiçeğinizi rüzgara çıkarmamanızı söyleyerek başlayabiliriz. Bu çiçek kesinlikle rüzgarlı havaları sevmez. Eğer rüzgara koyarsanız o muhteşem Petunya görüntüsünden mahrum kalabilirsiniz.
  • Rüzgarı sevmediği gibi çok fazla güneşi de sevmeyen Petunyayı özellikle yaz aylarında gündüz 12.00 ile 17.00 arasında güneşi bol alan cam kenarlarına koymaktan kaçınınız. Çünkü güneş bu saatlerde dik açıyla geldiğinden dolayı çiçeğiniz olumsuz yönde etki görebilecektir.
  • Petunya çiçeğiniz için en önemli konulardan birisi sulamadır. Nemli topraklarda yaşamayı seven bu çiçeğin toprağını kuru bırakmanız halinde çiçeğinizin pek uzun süre yaşamayacağını sizlere söyleyelim.
  • Çiçeğin toprağına da dikkat etmeniz gerekiyor. Yumuşak topraklarda daha çabuk büyüyen Petunyalar için torflu topraklardan satın almaya özen gösteriniz. Aksi halde toprağını sevmeyecektir. Siz her ne kadar gereken ilgiyi ve özeni gösterseniz de toprağını sevmeyen Petunyalar size güzel yüzünü göstermezler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu