Hayata Dair

Photoshop’ta Zayıflatma, İnceltme İşlemi Nasıl Yapılır?

photoshopta zayıflatma nasıl yapılır
Photoshopta Zayıflatma Nasıl Yapılır? Photoshopta İnceltme İşlemi

Photoshop’ta zayıflatma nasıl yapılır? Hangi araçlar kullanılır? Resimli ve detaylı olarak Photoshop’ta inceltme işlemini yapmak için en kolay tekniği öğrenmek istiyorsanız anlatılanları uygulamanız yeterli. Bu teknik ile fotoğraflarınızda inceltme, zayıflatma yapabileceksiniz.

Teknoloji geliştikçe insanlar kusurlarını bir nebzede olsun Photoshop tarzı programlar ile kapatmaya çalışıyor. Photoshop zayıflatma işlemi bazen de gerçek hayatta çok uğraşmasına rağmen zayıflayamayan kişiler için bir eğlence haline dönüşüyor. Sosyal medyaya fotoğraf yüklerken veya sevdiklerine fotoğraf gönderirken fazla kilolarını gizlemek isteyenler için bu teknik çoğu zaman için tabiri caizse hayat kurtarıcı oluyor. Photoshop kullanmayı bilenler için çok basit olan uygulama yolu Photoshop’u bilmeyenler için bir o kadar zor olabiliyor. Programı kullanmayı bilmiyorsanız bile tek tek resimli olarak anlatımız ile sizler de kolaylıkla fotoğraflarınızı düzenleyebilir, zayıflatma, inceltme efektini uygulayabilirsiniz.

Photoshop’ta Zayıflatma, İnceltme Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım:

Zayıflatma işlemine başlamadan önce üzerinde çalışma yapacağınız fotoğrafın yedeğini mutlaka alın, fotoğrafınızı başka bir klasöre kopyalayın dursun ne olur ne olmaz. Photoshop kullanmakta acemiyseniz ve yaptığınız çalışma hoşunuza gitmezse geri alma işlemlerini de bilmiyorsanız boş yere fotoğrafınızdan olmayın. Lafı fazla dolandırmadan neler yapacağınızı aşamalarıyla birlikte detaylandıralım…

  • İlk olarak zayıflatma işlemini uygulayacağınız fotoğrafı Photoshop programı ile ister sürükle bırak yöntemiyle ister menüden “File > Open” seçeneğiyle açın. Bu işlem için klavye kısayolunu kullanmak isterseniz eğer “CTRL + O” tuşlarına basabilirsiniz.
photoshopta inceltme
Photoshopta İnceltme İşlemi
  • Hemen ardından “Filter > Liquify” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneği klavye kısayol tuşlarıyla açmak için “Shift+CTRL+X” tuş kombinasyonuna sırasıyla basmanız yeterli olacaktır.
photoshopta zayıflatma
Photoshop’ta Zayıflatma Nasıl Yapılır?
  • Açılan sayfadaki menüden “Pucker Tool” seçeneğine tıklayın veya direk klavyenizden “S” harfine basın istenilen araç otomatik olarak seçilecektir. Fırça boyutunu ise sayfanın sağ tarafında “Brush Size” yazan kısımdan fotoğraflarınızın boyutuna göre büyütün veya küçültün. Zayıflatma yapmak istediğiniz bölgelere tek tek Pucker Tool aracı ile tıklayın. Gözünüze hoş görünene kadar inceltme işlemine devam edin. İşlem tamamlandığında yine sayfanın sağ kısmında en üstte bulunan “OK” butonuna tıklayıp “Shift+CTRL+S” komutuyla fotoğrafınızı istediğiniz dosyaya farklı kaydedin.
photoshop zayıflatma
Photoshopta Zayıflatma İşlemi
  • Yapacağınız işlemler bu kadar. Zor gibi görünse de aslında çok kolay. Tek araçla istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Tüm işlemler toplamda 10 dakikanızı bile almaz öyle söyleyelim. İşte sonuç…
photoshop inceltme
Photoshop İnceltme İşlemi

Photoshopta zayıflatma, inceltme işlemini en kolay teknik olan “Liquify” aracını kullanarak anlatmış olduk. Tekrar belirtmekte fayda var hangi fotoğrafınız üzerinde çalışma yapacaksanız onun yedeğini almayı unutmayın. Ayrıca yapamayanlar olursa yorum olarak yapamadıkları kısmı belirtirlerse yardımcı olmak isteriz. Kalın sağlıcakla…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu