Hayata Dair

Plaj Çantasında Bulunması Gereken Ürünler

Yaz aylarının şu kavurucu sıcağında herkesin hayalidir; deniz kenarında güneşlenip, serin sularda yüzmek… Tatile çıkmaya karar verdiniz, bavulunuz da hazır. Peki ya plaj çantasında bulunması gerekenler? Çoğu kişi, plaj çantasına yalnızca güneş koruyucu krem ve havlu atıp, öylece tatile çıkar. Ancak, hem tarzınızı yansıtmak hem de genel ihtiyaçlar için plaj çantasına eklemeniz gereken birçok ürün bulunuyor. Bu yazımızda sizler için tatile giderken yanınıza almanız gereken ürünleri listeledik. Keyifli okumalar!

Rengarenk Havlular

Plaj çantasının olmazsa olmazlarından biri de hiç şüphesiz havlulardır. Çantanızda özellikle iki adet havlu bulundurmak, akıllıca bir tercih olacaktır. Bunlardan biri; şezlongun üzerine sermek, diğeri ise denizden veya havuzdan çıkar çıkmaz kurulanmak için gerekli. Eğer yanınıza yalnızca bir adet havlu alırsanız; hem şezlongta uzanırken üzerine örteceğiniz bir şey olmayacak hem de ıslak olduğundan kurulanırken rahatsız edecek. Plaj çantanızda birden fazla havlu bulundurmanın bir diğer artısı; renk renk olması sebebiyle, mayonuza uygun renkleri seçerek, plajın yıldızı olmanız işten bile değil!

Plaj Çantasında Bulunması Gerekenler
Plaj Çantasında Bulunması Gerekenler

Plajda Giyeceğiniz Kıyafetler

Farz edelim ki; bir otel veya tatil köyünde tatildesiniz, deniz-kum-güneş üçlüsünün tadını çıkarıyorsunuz. Bardan ya da büfeden yiyecek ya da içecek bir şeyler almak istediniz.. Havluya sarılmak pek de doğru bir hareket olmaz! Bunun yerine; göz alıcı bir plaj elbisesi, pareo veya plaj şortu sizi şık ve alımlı gösterecektir. Mayo ve bikininizin üzerine giyeceğiniz renk renk pareolar, file şeklinde ince tulumla, etek ve şortlar bu yazın vazgeçilmezi olmaya adaylar.

Güneşten Korunmalı!

Plaj çantanızda muhakkak yüksek SPF içeren güneş kremi olmalı. UV ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak adına ve güneş yanıklarının da oluşmaması için güneş kremi kullanmanız şiddetle önerilir. Cildinize uygun bir güneş koruyucu kremi seçtikten sonra, dışarı çıkmadan yarım saat önce sürmeniz daha uygundur. Böylelikle, cildiniz güneş koruyucu kremi emecek ve koruma etkisi aktifleşecektir. Plaj sonrasında da güneş sonrası kremi sürmeniz, olası cilt yanıklarına karşı koruyucu bir önlem oluşturacaktır.

Aksesuar Olmadan Asla!

Cildinizi korumanın yanında, gözlerinizi de korumanız gerekir. Bunun için güneş gözlükleri biçilmiş kaftandır! Güneş gözlüğü sayesinde hem şık görünür hem de göz çevrenizi kırışıklıklardan korumuş olursunuz. Güneş gözlüğü ve büyük hasır şapkalar ile havalı bir kombin oluşturabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu