Hayata Dair

Ünlü Oyuncu Rasim Öztekin Kimdir?

Rasim Öztekin

Geçtiğimiz haftalarda hayatını kaybeden ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin; gidişiyle hiç şüphesiz herkesi çok üzdü! 14 Ocak 1959 tarihinde dünyaya gelen oyuncu; kalp krizi dolayısıyla kaldırıldığı hastanede 8 Mart 2021 tarihinde hayata gözlerini yumdu. Peki Rasim Öztekin kimdir, hangi film ve dizilerde rol almıştır, yaşamı nasıldır? İşte merak edilen tüm detaylar…

Ünlü Oyuncu Rasim Öztekin Kimdir?
Ünlü Oyuncu Rasim Öztekin Kimdir?

Rasim Öztekin; Galatasaray Lisesi’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Öğrencilik döneminden bu yana çok sayıda tiyatro topluluğu ile sahnede yer almıştır. Ancak, profesyonel tiyatro sanatçılığına kendisi için büyük bir öneme sahip olan Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular topluluğunda başlamıştır.

Rasim Öztekin’i değerli kılan etmenlerden birisi de kendisinin bir dönem Kel Hasan Efendi’nin kavuğuna sahip olmasıdır. 2016 yılında Ferhan Şensoy tarafından kendisine verilen kavuğu 20 Eylül 2020 tarihinde sağlık sorunları sebebiyle Şevket Çoruh’a devretmiştir.

Ünlü Oyuncu Rasim Öztekin Kimdir?
Ünlü Oyuncu Rasim Öztekin Kimdir?

Rasim Öztekin Hangi Filmlerde Rol Almıştır?

62 yıllık hayatına son derece yüksek sayıda dizi ve film sığdıran Öztekin; oynadığı roller sayesinde insanların hafızasından asla silinmeyecektir. 1986 yılında Bir Günlük Aşk filmiyle sinema sahnesine adım atan Öztekin; hayatını kaybettiği tarihe kadar Arabesk (1988), Bay E (1995), G.O.R.A (2003), Pardon (2004), Şans Kapıyı Kırınca (2005), Kabadayı (2007), Düğün Dernek (2013), Düğün Dernek 2: Sünnet (2015), Çalgı Çengi İkimiz (2017), Dijital Esaret (2019) ve son olarak Baba Parası (2020) gibi filmlerde rol almıştır.  Elbette ki ünlü oyuncunun yer aldığı projeler bunlar ile sınırlı değildir. Kendisinin adını sayamadığımız farklı film projelerinde yer aldığını da ifade etmeliyiz.

Rasim Öztekin Kimdir?
Rasim Öztekin Kimdir?

Rasim Öztekin Dizileri

Rasim Öztekin; filmleri kadar dizileriyle de başarılı olmuş bir isimdir. Son olarak, Seksenler dizisinde Fehmi karakteriyle yer almıştır. 1988 yılında ekranlara gelen Eğrisiyle Doğrusu isimli dizinin ardından Yeni Hayat (2001), Hırsız Polis (2005), Geniş Aile (2009) gibi dizilerde kendisine yer bulmuştur. Rasim Öztekin için Seksenler dizisinin ayrı bir önemi bulunur. 2012 yılının Ocak ayında başlayan bu dizi; 2017 yılında ilk kez final yapmasının ardından 2019 yılında tekrar başlamıştır. Rasim Öztekin; dizinin tüm sezonlarında bulunsa da sağlık sorunlarından dolayı bir süredir dizide yer almıyordu. Hayatını kaybetmeden önce kendisine ait Youtube kanalında içerikler üreterek sevenleriyle buluşuyordu.

Başarılı sanatçının vefatı tüm sevenlerini üzmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu