Hayata Dair

Ruhunuzu ve Evinizi Arındırmanın Yolları

Bazı insanlar dışarıda dolaşmayı çok severken, bazıları ise; evlerinden hiç ayrılmak istemiyor. Dışarı çıktıklarında ise evlerine bir an önce dönmek istiyorlar. Çünkü kişi, evinde bulduğu huzuru başka hiçbir yerde bulamıyor. Nasıl ruhumuzu temizleyip arındırıyorsak, aynı şekilde evimizi de temizleyip arındırmamız gerekir. Evimizi arındırmak için kolay ve pratik yöntemleri tercih ederek, istemiş olduğumuz rahat ve huzurlu ev ortamını oluşturabiliriz. Aynı zamanda ruhumuzu da arındırmış oluruz. Bu yazımızda; ruhumuzu arındırmak ile evimizi arındırmak hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz.

Özellikle son dönemlerde fiziksel mesafeyi korumanın önemini çok iyi biliyoruz ve uygulamaya çalışıyoruz. Sevdiğimiz insanlardan ve ailelerimizden uzak bir yaşam sürerken, hala aklımızda şu soru var; bu durumdan kendimizi nasıl koruruz? Bu yazımız ile vücudumuzu, zihnimizi ve ruhumuzu aromaterapi ile nasıl koruyacağımızı anlatacağız. Bu işlem ile aynı zamanda, evimizi de arındırmış olacağız. İşte yapmamız gerekenler;

Ruhunuzu ve Evinizi Arındırmanın Yolları
Ruhunuzu ve Evinizi Arındırmanın Yolları

Kolonya Kullanmaya Özen Gösterin

Ellerimizi ve yüzümüzü güzelce yıkadıktan sonra, hijyeni arttırmak için kolonya kullanımına önem vermemiz gerekir. Sabun ve suyun etkisine katkıda bulunmak için gün içerisinde ellerimizi kolonya ile ovmak zararlı mikropların yok olması için en etkili yöntemlerden biridir. Bilimsel olarak kanıtlandığı da bir gerçektir.

Yüz İçin Lavanta Formülü

Birçoğumuz haklı olarak yüzümüze alkollü ürünler kullanmak istemeyiz. Hatta en çok karşılaştığımız sorulardan biri de; kolonya yüze kullanılır mı? Evet, kullanılır ancak hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin kullanmamasını öneririz. Hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin, doğal yağlardan faydalanması gerek. 100 ML lavanta suyunun içerisine; 16 damla paçuli yağı ve 16 damla çay ağacı yağı ekleyerek, kullanacağınız zaman iyice çalkalayıp, o şekilde kullanabilirsiniz. Eklemiş olduğumuz bu yağlar sayesinde; hem gözeneklerimiz sıkılaşacak hem de varsa, sivilceler ortadan kalkacaktır.

Tütsü Seçimi İçin Öneriler

Çok eski zamanlardan beri tütsüler, salgınla başa çıkmanın etkili yollarından biri olmuştur. Günlük reçinesi, diğer adı ile “Frankincense”, adaçayı, üzerlik tohumu, palo santo ve biberiye gibi bitki tohumları tütsüsü bir yandan evimizin havasını temizleyip, olumsuz enerjilerden arındırırken; bir yandan da bizi daha enerjik hissettirir. Virüsten korunmak için beden temizliğinin yanı sıra; zihnimizi ve evimizi de negatif enerjilerden arındırmada doğadaki bitkilerden destek alabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu