Sağlıklı Yaşam

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm!

saç dökülmesine bitkisel çözüm
Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm!

Saç dökülmesine bitkisel çözüm önerileri arıyorsanız bu tarifler çok işinize yarayacak. Saçlarınız için kimyasal ürünler kullanmaktan sıkıldıysanız ve çareyi doğal yöntemlerde bulmak istiyorsanız eğer tariflerimize mutlaka kulak verin deriz.

Saçlar çoğu zaman sıkıntı, stresten çoğu zamanda yanlış uygulamalardan ve kullanılan kimyasallardan dökülür. Saç dökülmesinin diğer nedenleri ise beslenme düzensizliği, demir, B12 vitamini eksikliği, kalıtsal hastalıklar, kansızlık (Anemi) ve sürekli olarak kullanılan ilaçların yan etkileri fazlasıyla etkili olabilmektedir. Eğer saç dökülmeniz genetik veya kalıtsal bir hastalığa bağlı değilse aşağıdaki tarifleri uyguladığınızda son 2 yıl içerisinde dökülen saçlarınızı tekrar kazanmanız mümkün.

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm:

Hücre Yenileyici Yağ Karışımı: İlk tarifimiz aktardan temin edebileceğiniz bitkisel yağlar olacak.

Kullanacağımız yağlar: Biberiye, hint, badem, hindistan cevizi yağı

Uygulanışı: Aldığınız 50 ml yağların hepsini 200 ml’lik bir şişede karıştırın veya aktardan karışım yapmasını isteyin. Saçlarınız çok kirli değilse 1 kez çok kirliyse 2 kez şampuanladıktan sonra havluyla fazla suyunu alın ve hazırladığınız yağ karışımını diplerden uclara doğru sürün. Başınızı öne doğru eğerek parmak uclarınızla 5 dakika kadar saç derinize masaj yapın. Böylelikle sürdüğünüz yağ saç derisi tarafından hem daha iyi emilir hem de saç diplerinize yaptığınız masajla o bölgeye kan gider saçlar daha çabuk canlanır. Yağ bakımını haftada 2 kez yapmanız sizin için yeterli olacaktır. Bu mucizevi yağların etkisini daha ilk kullanımdan itibaren farkedeceksiniz. Ek olarak biberiye yağı erkeklerde hormonal sebeplerle dökülmeler var ise antiandrojen özelliğiyle bu sorunun üstesinden gelecektir.

Isırgan Otu Suyu İle Bakım: Isırganın saçlara olan müthiş faydasını hissedeceksiniz.

Malzemeler: Tek kullanacağınız malzeme ısırgan. Bulabilirseniz eğer taze (Yaş) ısırgan bulamazsanız da aktardan aynı senenin mahsülü kuru ısırgan alın. Aynı sene dememizdeki amaç ısırgan çok eski tarihli olursa hiçbir faydası olmaz o yüzden yeni tarihli ürün olmasına dikkat edin ve alırken paketin üzerini kontrol edin. Her seferinde 1 yemek kaşığı ısırgan kullanılması gerekiyor.

Uygulanışı: 1 çay bardağı suyu ufak bir cezvede kaynamaya bırakın. Kaynamaya başlayınca içerisine 1 yemek kaşığı ısırganı atın ve 1 dakika kadar kısık ateşte kaynatıp ocağın altını kapatın. Isırganlar demlendiğinde ve su ılıdığında süzün. Temiz olan saçlarınıza bu losyonu dökün ve 1-2 dakika masaj yaparak uygulayın. Mümkünse her duştan sonra saçlarınızı taze olarak hazırladığınız ısırgan suyuyla durulayın. Aradaki farkı görünce çok şaşıracaksınız.

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm İçin En Kolay Uygulan Tarif:

Çam Terebentinli Karışım: İster şampuanınıza  ister eşit miktarda zeytinyağına katarak dökülen saçlarınız için kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir yöntem.

Malzemeler: 50 ml bir şişe çam terebentin yağı

Uygulanışı: Şampuanınıza karıştırmak isterseniz eğer şampuanın büyüklüğüne göre mesela 500 ml şampuan şişesine 1 kapak olacak şekilde dökün ve iyice çalkalayın. Saçları kuru olanlar haftada 1-2 kez kullanılabilir ama saçlarınız yağlı ise her duşta kullanabilirsiniz. Saçlarda oluşan fazla yağı temizleyip gözenekleri açar. Kepek probleminiz varsa tamamıyla ortadan kaldırır. En önemlisi de kısa sürede saç dökülmenizi durdurup dökülen saçlarınızın tekrardan çıkmasına yardımcı olur. Ölçülü kullanmaya dikkat ediniz çünkü çam terebentin hem uçucudur hemde fazla kullanımda saçlarınızı aşırı derecede kurutabilir. Bu konuya dikkat etmekte fayda var.

Saç dökülmesine bitkisel çözüm olarak bu tariflerden yararlanabilirsiniz. Yazının en başında da belirttiğimiz üzere eğer kalıtsal bir hastalığınız yoksa ve saç dökülmeniz genetik değilse bu tariflerin çok faydasını görürsünüz. Size verebileceğimiz en güzel tavsiye saçlarınıza zararlı olan tüm kimyasalları bırakın ve sadece doğal olan ürünleri kullanın. Sağlıcakla kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu