Hayata Dair

Saç Satarak Para Kazanmak!

Son günlerde ülkemizde yaşanan covid19 salgını sebebi ile işlerini kaybedenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Dolayısıyla maddi sıkıntıya giren kişiler para kazanmanın yollarını arıyorlar. İnternet üzerinden yapılan iş aramaların görülen saç satma olanağı dikkat çekmeye başladı. Makul bir fikir olan saç satmak kulağa hoş gelebilir.

Ancak saçlarını satmak isteyen kişileri bekleyen bazı kurallar bazı şartlar var. Ayrıca saç alım satımı yapan yerlerinde güvenilir yerler olması da çok önemli. İyi bir araştırma sonunda saçlarını satmak isteyenler için müjdeli haber! Saç satarak para kazanmak mümkün.

Saçlarımı Nereye Satabilirim?

Maddi sıkıntı çektiği için para kazanma amaçlı saç satmak isteyenler öncelikle çok iyi araştırma yapmaları gerekiyor. İnternet üzerinden saç satmak mümkün. Ancak saçını satmak istediği internet sitesinin güvenilir olup olmadığı önemli. Malum günümüzde internet dolandırıcıları kol geziyor. Elbette son derce güvenilir sitelerde bulunuyor. Saç tasarımı yapan peruk mağazaları saç alımlarını internet üzerinden yapıyorlar. İnternet üzerinde bazı platformlar saç alımı da peruk satışı da yapıyorlar. Saç satış platformları peruk tasarımı yaptıkları çalıştıkları projeye uygun olan saçları belirlenmiş bir ücret karşılığı alıyorlar.

Saç satarak para kazanmanın yolları.

Saç Satmanın Şartları!

Saç satmak isteyen kişilerin bilmesi gereken bazı şartlar var. Saç alan kişiler ile iletişime geçip satmak istedikleri saçlarının özellikleri ve saçlarının boyutunu bildirmeleri gerekiyor. Saç alımı yapan platforma satılmak istenen saçlarını fotoğraflarını göndererek anlaşma yapabilirle. Satılmak isteyen saçlarda aranan özellik ve şartlardan bazılar:

  • Saçını uzunluğu (en az 25 cm olması)
  • Saç rengi ve saçın doğal yapısı ( kalın ve ya ince telli, düz, dalgalı, kıvırcık gibi faktörler)
  • Satılan saçların kimyasala maruz kalmamış (boya, kına, röfle, meç, perma) olması gerekiyor.
  • Satılmak istenen saç sahibinin saçı etkileyen zararlı bir alışkanlığının(tütün ve uyuşturucu ve benzeri alışkanlıklar) olmaması gerekiyor

Saç satarak para kazanmak isteyen kişilerin saçlarına çok iyi bakması ve zararlı alışkanlıklardan uzak durması gerekiyor.

Satılık Saç Fiyatları Ne Kadar?

Saç satın almak isten platformlar göre saç fiyatları değişiyor. Ancak çok bakımlı ve saçların uzunluk boyu saç fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden bir kaçı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu