Güzellik ve Bakım

Sade Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj uygulamaları gerçekleştirilirken, hedeflenen temel 2 faktör doğal bir görünüm ile sade bir görünüm elde etmektir. Günlük yaşantıda fazla bir gayret harcamadan güzel görünmek istenildiği takdirde bu anlatılacak makyaj stili uygulanabilir.

Doğal Makyaj

Sade ve doğal makyaj yapmak Aslında tahmin edildiği kadar da zor değildir. Birkaç makyaj tüyosu ile hafif göz makyajı yapımı öğrenildikten sonra günlük alımlı ve sade bir makyaj yapılabilir. Günlük hafif makyaj önerileri ile artık okula, işe, dışarıya çıkarken çabasız Bir güzellikle sergilemek mümkün olacaktır.

Sade Makyaj Yapımı

Doğal ve sade makyaj yapmak amacıyla hafif makyaj mamullerinin kullanılması gerekir.  Makyaj uygulamaları ile günlük makyajda makyaj trendleri arasında bulunan fondöten, maskara kullanımı yeterli olacaktır. Gözlere makyaj yapılması açısından açık tonda tek bir renk kullanılması tercih edilir. Dudaklara ya da dudak rengi mat ruj uygulamakta akılcı bir tercih olacaktır.

Doğal Ten Makyajı

Hafif bir makyaj yapmak amacıyla hafif yapılı olan ve doğal bitişli çeşitli fondötenlerin kullanılması mantıklı olur. Hem cilt ile yakalamış olduğu gerçek uyum Hem de biz bakımı özellikleri ile en çok sevilen doğal fondöten Loreal Paris uygulamalarıdır.

% 80’e varan nemlendirici özelliği ile E vitamini ve antioksidan içeriği ile düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde 2 hafta içerisinde cilt kalitesini ortaya çıkarır.

Sade makyaj nasıl yapılır?

Doğal makyaj uygulanırken en çok dikkat edilmesi gereken husus, ten makyajının, ten rengine en yakın tonda olmasına dikkat edilmesidir. Bu sebeple ten rengi ile uyumlu bir fondöten kullanımı tercih edilmelidir. Her cilt alt tonuna uygun renk seçenekleri ile cilt ile birebir uyum sağlayan renkteki fondöten ürünleri kolaylıkla bulunabilir, kullanılabilir.

Sade Makyajda Aydınlatıcının Önemi

Özellikle de koyu veya buğday tenli birinin makyaj yapma uygulamalarında kesinlikle bronz tonlarda aydınlatıcıları yönelmeleri gerekir. Fakat açık tenli birisinin bronzerlar aracılığı ile doğal bir bronz görünüm elde etmesi Mümkün olabilir. Aydınlatıcıları ise elmacık kemiklerine, burnunun ucuna, çene ve alnın noktalarına uygulamak daha da mantıklı olacaktır.

Makalede anlatıldığı gibi sade makyaj uygulamaları ile doğal bir görünüm kazanmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu