Hayata Dair

Samsung Tablet Türkiye İçin Telefon Özelliğini Aktif Etme

Samsung Galaxy Tablet Telefon Özelliği Nasıl Yapılır?

Samsung Electronic Tic. Ltd. Şti. Türkiye de pazarlama ve ticaret sektörüne büyük markalardan biri olarak çok büyük adımlar atmanın yolunu ele almış durumda. Bu gelişimin en büyük sebebi ise teknoloji fırsatlarının önüne geçemememizdir. Hepimiz çok daha iyisini istiyoruz ve onlar yapıyor. Gelişen teknoloji ticaretinde yerini en üstlerde alan Samsung son yıllardaki tablet sektörü girişiminde de gösterdi. Çoğumuzun en çok ilgi gösterdiği “büyük” takıntısını gidermeye çalışan Samsung firması tabletlerde telefon özelliğini diğer ülkelere getirmiş durumda. Neden olduğunu bilmediğimiz bir sebeple tabletler de konuşma mesajlaşma vs. gibi özellikleri Türkiye den saklayan Samsung Fransa Almanya İngiltere Çin Rusya gibi ülkeler de aynı tabletlerin telefon özelliği aktif edilmiş bir şekilde sunuyor. Türkiye ye sunulan cihazlarda bu özelliğin sağlanmaması çok büyük bir eksiklik.

Odin İle Rom Aktif Etme

Firmanın 2015 Mayıs ayında Türkiye de satışa sunduğu SM-T232 serisi cihazlarda üzerinde ahize bulunmasına rağmen telefon özelliği bulunmayan bir işletim sistemi (ROM) ile geliyor. Biz bu sorunu yurt dışı güncellemeler alarak çözebiliyoruz. Bu işlem sadece 15 dakika sürüyor ve 7” bir ekranda tabletinizi bir akıllı telefon olarak çok rahat kullanabiliyoruz. Öncelikle yapmamız gereken odin ile romlayacağımız cihazın yedeklerini almak (her durumda güvenceye almak için) odin programının her sürümü ile uyumlu olan cihazın driverini indirip bilgisayarımıza kuruyoruz, Ardından bir USB kablo ile cihazımızı PC pe bağlıyoruz odin programını indirerek tabletimizi tanıtıyoruz.

Samsung Tableti Telefona Çevirin

Cihaz açıkken “ADDED!!!” yazısını altta görmeniz gerekiyor. Eğer görmüyorsanız driveriniz tam olarak kurulu değildir. SM-T232 olarak driveri arayıp Türkiye ye sunulan cihazın adı altında bulabilirsiniz. “ADDED!!!” yazısını gördüğünüzde cihazınızı odin tanıyor demektir. Programda odin logosunun yanında yazıya aldanmayın o kısımda her şey yazabilir adınızı bile yazabilirsiniz bunun sizin cihazınızla hiçbir alakası yok. Sırada cihazınızı download moduna almak var. Cihazınızı komple kapatın home (menü) + ses kısma + power tuşuna basarak açın direkt olarak download mode menüsü gelecektir. Cihaza USB kablosunu bağlayın “added!!!”yazısını görmeyeceksiniz, ses açma tuşuna bir defa basın “added!!!” yazısını en alttaki kutucukta göreceksiniz. İnternette SM-T232 Rusya odin rom diye aradığınızda Rusya güncellemesini bulup indirebilirsiniz. İndirdiğiniz romu sağ tarafta AP butonuna yükleyerek START tuşuna basın. 15 Saniye sonra 7” akıllı telefonunuz hazır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu