Hobi & Eğlence

Şarap İçenleri Şaşırtacak 5 Şehir Efsanesi

Şarap içen biriyseniz değişik tatlar seviyorsunuz demektir. Şarapla ilgili olarak söylenmiş pek çok söz vardır. Bunlardan bazıları şehir efsanesi olurken bazılarının da sizi şaşkına çevireceğini söylemeden geçmeyelim. Bu makalemizde sizi şaşırtacak olan 5 efsaneye yer verelim istedik.

  1. İyi şarap pahalı olmalıdır

Genelde insanların kafasındaki iyi bir şarabın pahalı olduğudur. Ancak bu her zaman o şekilde olmak durumda değil. Uygun fiyata ve çok da güzel şarap üreten firmalar var. Yani şarabın üzerindeki etiketiyle tadı arasında hiçbir bağ yoktur.

  1. Farklı Üzüm türleri kullanılmamalı

Bazı şarap içicileri iyi bir şarabın farklı üzümlerle üretilmiş olmaması gerektiğini söylerler. Fakat kesinlikle bu şekildedir demek doğru değildir.  Çünkü farklı türde üzümler kullanıp karışım yapmak şarapta daha dengeli bir tat oluşturulması demek olacaktır. Bu da şarabın daha lezzetli olmasını sağlar.

Bu yazıyı da okuyun: Evlenince Aşk Gerçekten Biter mi?

  1. Kapağı vidalı olan şarap sahtedir

Alışveriş noktalarına gittiğiniz zaman raftan bir şarap almak istediğinizde çok farklı markaları görebilirsiniz. Bunlar arasında çevrilerek açılan şarapların sahte ya da kötü marka olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü artık pek çok şarap üreticisi çevirmeli kapakla şarap üretiyorlar.  Vidalı şişe kullanılmasının iki nedeni vardır. Bunların birincisi firmanın maliyetini düşürmesi ikincisi ise vidalı şişeler bakteri üremesini engeller.

Şarap İçenleri Şaşırtacak 5 Efsane
  1. Yarı tatlı şaraplar düşük kalitelidir

Yarı tatlı şarapların düşük kaliteli olduğunu söylemek gereksizdir. Çünkü şarap üretimi sırasında meydana gelecek olan kusurun önüne geçmek için üretilirken şeker kullanılır.

  1. Her yemekle şarap içilmez

Evet, her yemekle şarap içilmeyebilir ancak şarap tek bir yemekle de içilmez. Yani şarapla içebileceğiniz sayısız yemek vardır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bu 5 popüler inanış size doğru gelmesin. Şarap konusunda ön yargılı olmak içeceğiniz çok güzel tadında önüne geçecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu