Sağlıklı Yaşam

Selülit Nasıl Geçer? Bu Kuralları Dikkate Alın!

Son dönemlerin en çok merak edilen konusu; selülit nasıl geçer oldu. Salgın nedeniyle birçok insan zamanının büyük bir bölümünü ev ortamında geçirmeye başlayınca, ortaya hiçte hoş olmayan görüntüler çıkmaya başladı. Karbonhidrat tüketimine ağırlık veren kişilerde, selülit görülme oranı daha fazla çıktı. Aşağıdaki yöntemleri dikkate alarak; selülitlerden kurtulmanızın mümkün olduğunu söylemeliyiz.

Selülit Nedir?

Cilt yüzeyinde meydana gelen portakal kabuğu benzeri görüntünün, girintili çıkıntılı ve tümsekli görünüme neden olan bir bağ dokusu hastalığı olarak bilindiğini söylemek isteriz. Selülitin en çok görüldüğü yerler; kalça, uyluk ve karın bölgesidir. Başımıza dert olan bu selülitten kurtulmak ve kalıcı bir sonuç elde edebilmek için yaşam tarzımızda ve bununla birlikte beslenme alışkanlıklarımızda bazı değişiklikler yapmamız gerekiyor. Aşağıdaki kurallara uyarak, selülitlerden kurtulmak çok kolay!

Selülit Nasıl Geçer Diyenler; Bu Kuralları Dikkate Alın
Selülit Nasıl Geçer? Diyenler; Bu Kuralları Dikkate Alın!

Selülitlerden Kurtulmak İçin Bol Su

Her şeyde olduğu gibi bol su içmek burada da devreye giriyor. Vücudumuzun %65’ini oluşturan su, vücut sağlığımız için önemli bir rol oynuyor. Bol su içmek; metabolizmanın hızlanmasına, biriken toksinlerin dışarı atılmasına ve kilo vermeye yardım ediyor. Vücudunuzda bulunan selülitlerden kurtulmak için günde en az 2 litre su tüketin.

Kahve Alışkanlığınızı En Aza İndirin

Selülit nasıl geçer sorusuna vereceğimiz ilk cevap; kesinlikle, kahveyi bırakmanız ya da azaltmanız yönünde olacaktır. Selülitlerin ortaya çıkmasında başı çeken kahve, ilk sırada yer alıyor. Kahvede bulunan kafein ve içerisine katmış olduğunuz şeker, selülit oluşumuna neden oluyor. Aynı zamanda gazlı içeceklerin de selülite neden olduğunu söylemeliyiz. Kahve alışkanlığınız çok yoğun ise; en aza indirmeniz gerekecek ve bununla birlikte çay tüketimini de azaltmalısınız.

Günde 10 Bin Adım Atın

Yürümek her şeye faydalı olduğu gibi selülitlerin geçmesine de katkı sağlıyor. Günde 10 bin adım atmak, vücudunuzda bulunan selülitlerin azalmasına yardımcı oluyor. Kan dolaşımının hızlanması ile ortaya çıkan selülitler, yavaş yavaş yok olmaya başlayacaktır.

Tuzu Azaltın

Ne kadar fazla tuz tüketirseniz, selülitleriniz o derece daha fazla ortaya çıkacaktır. Tuz miktarını azaltarak, selülitlerin önüne geçebilirsiniz. Günlük tüketmeniz gereken tuz miktarı; 1.5 çay kaşığıdır. Yemeklerinizi çeşitli baharatlarla tatlandırarak ve sofraya tuz getirme alışkanlığından vazgeçerek; tuz tüketimini minimuma indirin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu