Sağlıklı Yaşam

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Geçmişten günümüze bilinen bir cilt rahatsızlığı olan selülit, derinin altında bulunan yağ hücrelerinin birikip çöküntü haline gelmesiyle oluşmaktadır.

Geçmişten günümüze bilinen bir cilt rahatsızlığı olan selülit, derinin altında bulunan yağ hücrelerinin birikip çöküntü haline gelmesiyle oluşmaktadır. Selülitin oluşması için birçok neden mevcuttur. Şöyle ki genetik durum, hareketsizlik, hormonal faktörler, sigara kullanımı ve bağ dokusunda bulunan problemler selülitin oluşması için öngörülen sebepler arasındadır. Daha çok kalça, karın, baldır gibi yerlerde görülen selülitin kendi içinde birçok tedavisi bulunmaktadır.

Selülit Tedavisi: Doğal Tedaviler

Selülit tedavisi bağlamında, uygulanması önerilen yöntemlerden biri sağlıklı beslenme ve düzenli spor yapılmasıdır. Şöyle ki yeşil sebze, meyve ağırlıklı beslenme şekliyle beraber, bol su içilmesi ve lifli gıdalar tüketilmesi önerilmektedir. Aynı zamanda yağlı ve aşırı karbonhidratlı yiyecekleri azaltmanız gerekmektedir.

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?
Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tıbbi Tedaviler

Selülitin birçok doğal tedavisi olduğu gibi tıbbi anlamda da bilinen yöntemleri bulunmaktadır.

Radyofrekans Dalgaları ve Lazer Tedavisi

Selülit olan bölgeye radyofrekans dalgalarının uygulanması ile birlikte ısı enerjisinin ortaya koyduğu termal etki yağ dokularını eriterek içine oksijen girmesini sağlamaktadır. Deri altına yerleştirilen lazer ısısı ile ciltteki selülit görünümü iyileştirilmektedir.

Soğuk Lipoliz Tedavisi

Genel anlamda uygulanan ve bilinen tedaviler arasında bulunan bu yöntemde deri altında bulunan yağ hücreleri belli bir dereceye kadar dondurulmaktadır. Daha sonrasında vücut kendi savunma mekanizmasını kullanarak oluşan yağları vücut dışına atmaktadır. Uygulanacak seanslar kişinin selülit oranına ve vücut yapısına göre değişim göstermektedir. Dokuyu soğutup selülitleri azaltmak için soğuk lipoliz uygulaması kullanılmaktadır.

 

Akustik Dalga Tedavisi

Selülit tedavi yöntemleri arasında bulunan akustik dalga tedavisiyle yağ dokusu olan bölgeye jel sürülerek belli oranda ses dalgaları gönderilmektedir. Ses dalgaları sayesinde deri altında bulunan yağ dokuları parçalanarak dışarıya atılmaktadır. Aynı zamanda vücudu sıkılaştırıp selüliti ortadan kaldırarak, kan dolaşımını arttırmaktadır.

Ameliyat

Bu tedavilerin haricinde selülit olan bölgeye ameliyat yaptırarak rahatsız olduğunuz görünümden kurtulma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Mezoterapi

Mezoterapi ise uzmanlar tarafından hazırlanan vitamin, enzim ve mineral karışımının selülit olan bölgeye ince uçlu iğneler aracılığıyla enjekte edilmesidir. Bu sayede deriye enjekte edilen karışım kan dolaşımını ve kılcal damarları aktif bir hale getirerek yağ bulunan bölgenin iyileşmesini ve onarılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda vücudun sıkılaşması ve şekillenmesi konusunda da birçok gelişme gözler önüne serilmektedir.

External uygulanan terapilerde ise doku üzerinde bulunan basınç azaltılarak, bölgedeki kan akışının düzene sokulmasına yardımcı olur. Nitekim, yağ bulunan bölgede hem bölgesel incelme hem de sağlıklı bir görünüm oluşmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu