Hayata Dair

Seyahat Çantasında Olması Gerekenler

Seyahate çıkarken yanımıza aldığımız seyahat çantası mutlaka tüm ihtiyaçlarımızı dolduracak büyüklükte olmalıdır. Yoksa “acaba evde bir şey unuttum mu?” sorusu tüm yol boyu kafamızı yer bitirir. Tatile hangi mevsimde gidilecekse ve ne kadar süre kalınacaksa çantada olacaklar ona göre değişiklik gösterir. Sonuçta macera dolu bir tatil ve iş seyahati aynı olmayacaktır.

Seyahat çantasında olması gerekenler şu şekildedir;

Kıyafet

Seyahat çantasında mutlaka yeterli miktarda kıyafet olmalıdır. Kaç gün kalınacaksa ona göre miktar belirlenebilir. Ayrıca mutlaka hava durumuna da bakılmalı ve ona göre kalın- ince kıyafetler alınmalıdır. Çantada olması gerekenler arasında en kişiselleştirilebilecekler kıyafetlerdir.

Eğer yaz tatiline çıkıyorsanız size ufak bir kıyafet listesi örneği;

  • T-Shirt
  • Şort
  • Pantolon, etek ya da elbise
  • Sweatshirt, hırka
  • Şapka
  • Yağmurluk
  • Bol bol iç çamaşırı
  • Plaj havlusu
  • Güneş gözlüğü
  • Kemer şeklinde lise arttırılabilir.

Yaz ayında olsanız dahi akşam serinliğini unutmamanız gerekir.

Seyahat Çantasında Olması Gerekenler
Seyahat Çantasında Olması Gerekenler

Kişisel Bakım Çantası

Seyahat çantasında mutlaka kişisel bakım eşyalarını içeren bir çanta da olmalıdır. Bu çantada diş fırçası, tarak, şampuan, saç kremi, deodorant, parfüm, duş jeli, tıraş bıçağı, cilt bakım kremi, kolonya ve tırnak makası yer almalıdır. Özellikle otelde kalacaksanız mutlaka kişisel bakım eşyalarınızı yanınızda taşımalısınız. Ayrıca bu çantaya sağlık eşyaları da koyabilirsiniz. Sürekli kullandığınız reçeteli ilaçlar, ağrı kesiciler, vitaminler ya da alerji ilaçları mutlaka unutulmamalıdır.

Seyahat Belgeleri

Özellikle yurt dışına seyahate çıkıyorsanız pasaportunuzu mutlaka yanınızdan ayırmayın. Kimlik ve kredi kartı da çantanızın en ulaşılabilir yerinde olmalıdır. Ufak bir cüzdana tüm bunları yerleştirmek işinizi kolaylaştırabilir. İşinizi kolaylaştıracak pratik boyutlardaki cüzdanları tercih edebilirsiniz.

Elektronik Eşyalar

Seyahat çantanızda elektronik eşyalarda bulunmalıdır. Modern zamanlarda modern seyahat ekipmanları ile yolculuk yapmak hayatınızı kolaylaştıracaktır. Cep telefonu zaten temel gereksinimdir, onun dışında kulaklık, USB bellek, powerbank, şarj aletleri, priz dönüştürücüler yanınızdan ayırmamanız gerekenlerdir. Üçlü priz seyahat çantanızın en önemli parçalarından biri olabilir. Özellikle “road trip” tarzı çok duraklı yolculuklarda elektronik aletleri şarj etmek mümkün olmayabilir. Bu yüzden powerbankinizi yanınızdan ayırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu