Sağlıklı Yaşam

Sigara Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

Sigara her ne kadar bir an önce bırakılması gereken çok zararlı bir şey olsa da… Tiryakilerin bir türlü vazgeçemediği, tiryakilerin çok fazla zorlandığı bir durum. Fakat sigara içen insanın ağız kokusu ve üzerine sinen koku gerçekten fazlasıyla kötü bir durum oluşturuyor. Sigara kokusu nedeni ile diğer insanların kendisinden uzaklaşmasına sebebiyet veriyor. Sigara kullanımı nedeni ile ortaya çıkan ağız kokusu nasıl giderilir? Ağız kokusu sebepleri nelerdir? Tüm detayları ile bu konu hakkında en doğru ve en güncel bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Günümüz şartlarına baktığımız zaman neredeyse tüm insanlığın sigara kullanıyor olmasına denk geliyoruz. Zira nereye baksak, nereye gitsek her zaman bir yerlerde sigara içen insanlarla karşılaşıyoruz. Hem kendilerini zehirliyorlar hem de diğer insanların hastalık kapmasına, hasta olmasına neden oluyorlar. Her neyse konumuz bu değil. Bizim konumuz; ‘’Ağız kokusu nasıl gider? Sigaranın verdiği ağız kokusu nasıl giderilir?’’ Bu konuyu aşağıda anlattık.

Ağız kokusu nasıl geçirilir?

Ağız kokusu ile mücadele edebilmek için sizlere ilk sırada önerebileceğimiz en doğal ve en temiz yiyecek maydanozdur. Maydanoz, sigaranın aksine bir çok insan tarafından sevilmiyor ve tüketilmiyor fakat bu şifalı yiyecek; Ağız kokusuna birebir fayda sağlıyor. Eğer sigara içtiğinizde sigar içtikten sonra ortaya çıkan ağız kokusunu gidermek isterseniz maydanoz yiyerek bu kokuyu ortadan kaldırabilirsiniz. Maydanozun ağız kokusu giderme konusunda müthiş bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda bir çok insan tarafından uygulanmaktadır.

Ağız Kokusu Geçirme Yöntemleri

Maydanoz haricinde tüketebileceğiniz bir diğer besin ise; ‘’Kividir.’’ Kivi sayesinde yine maydanoz gibi ağız kokunuzu giderebilirsiniz. Maydanoz, kivi bunlar herhangi bir yarar sağlamadı ise bir diğer önerebileceğimiz yiyecek ise yoğurttur. Yoğurt, hem diş sağlığı için hem de ağız kokusu için bire bir etki verebilecek olan müthiş bir yiyecektir. Sigara kokusu dahil bir çok kokuyu anında geçirebilir. Daha saymakla bitiremeyeceğimiz bir çok hastalığa iyi gelmektedir. Fakat tüm bu saydığımız şeylere rağmen herhangi bir sonuç alamadı iseniz bir doktora danışmanızı öneririz. Zira ağız kokunuz çok büyü sağlıksal problemlere mahal verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu