Güzellik ve Bakım

3 Doğal Yöntemle Siyah Nokta Temizleme

Yıllardır peşimizi bırakmayan siyah noktalardan, doğal yöntemler sayesinde kurtulmak oldukça kolay! Sunacağımız basit yöntemler sayesinde kısa sürede siyah noktalara veda edebilirsiniz. Siyah noktalar için; 3 etkili çözüm, hem pratik hem de zahmetsiz. Cilt üzerinde siyah noktaların oluşmasına sebep olan faktörler; ölü hücrelerin oluşumu ve kirlerdir. Bu olumsuz durumun önüne geçmek için ayda en az dört defa peeling yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede cilt üzerinde oluşan ölü hücrelerden kurtularak, siyah noktaların oluşumunu da büyük oranda engellemiş olursunuz. Siyah nokta temizleme ile ilgili vereceğimiz tüyolara kulak verin!

1) Kil Maskesi İle Siyah Noktalara Elveda!

Kil maskesinin hassas ciltler için uygun olmadığını söylemek isteriz.

Kullanılacak malzemeler:

  • Yarım yemek kaşığı bal,
  • Yarım yemek kaşığı badem yağı,
  • Bir yemek kaşığı kil,

Bu malzemeleri iyi karıştırarak macun kıvamına getirin. 30 dakika cildinizde beklettikten sonra; ılık su ile cildinizi durulayın. İşlemin ardından cildi nemlendirmeyi unutmayın!

2) Türk Kahvesi İle Siyah Noktaları Unutun

Türk kahvesini sevmeyenimiz yoktur, bu yüzden içtiğiniz kahvenin dibinde kalan telveyi sakın atmayın! Telve sayesinde cilt üzerinde bulunan ölü deriler ve siyah noktalar yok olacaktır. Siyah noktalardan kurtulmak için en etkili çözümlerden biri de kahvesi telvesidir. Fincanın dibinde kalan telveyi küçük bir kabın içerisine koyun ve 2 çay kaşığı sıcak su ilave ederek karıştırın. Hazırlamış olduğumuz bu karşımı siyah noktalı bölgeye masaj yaparak uygulayın. Birkaç dakika bekledikten sonra ılık su ile o bölgeyi güzelce durulayın.

3) Avokado İle Siyah Nokta Temizleme

Yemeklerimizde ve kahvaltılarımızda tüketmiş olduğumuz avokadodan küçük bir parça keserek, siyah noktalı bölgeye ovalayarak sürün. Cildinizde 20 dakika kalmasına müsaade edin ve sonra ılık su ile durulayın. Daha etkili bir sonuç almak istiyorsanız, uygulama işlemini gece yatmadan önce gerçekleştirebilirsiniz. Siz uyurken cildiniz görevini daha iyi yapacaktır. Sabah uyandığınızda cildinizi ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu