Hayata Dair

Squat Kalça Büyütür Mü? Küçültür Mü?

Squat kalça büyütür mü? Sorusu, pandemi ile birlikte daha fazla sorulmaya başlandı. Fazla alınan kilolar ve kalçanın gittikçe büyümesi buna sebep oldu. Bu yazımızda squat ve kalça ilişkisini tüm detayları ile ele alacağız. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Squat Kalça Büyütür Mü?

Squat kalça büyütür. Ancak, bu genişlemeden ziyade poponun şekillenmesine yol açan bir spor türüdür. Düzenli spor yapmak tüm vücuda iyi geldiği gibi, özellikle bir bölgenizi inceltmek istiyorsanız kalça hareketleri uygulamalısınız. Doğru beslenme ile bu hareketi doğru uygularsanız, bölgesel anlamda bir yağ yakımı gerçekleştirebilir ve daha dolgun bir popoya sahip olabilirsiniz. Eğer siz de biçimli ve fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, bir personel trainer ile görüşüp vücudunuzun hangi spora uygun olduğunu hesaplayabilirsiniz. Bu hareket genelde insanların yaparken çok zorlandığı bir egzersiz çeşidi olduğu için, kimi zaman direnç bandı veya ekstra ağırlık ile yapmak gerekmektedir.

Squat Kalça Küçültür Mü?

Squat Kalça Büyütür Mü? Küçültür Mü?
Squat Kalça Büyütür Mü? Küçültür Mü?

Squat kalça küçültmez ancak sıkılaştırır ve dolgunlaştırır. Zayıflamak için bu hareketi yapmayı düşünüyorsanız, yediğiniz besinlerle sporunuzu dengelemeniz gerekmektedir. Örneğin 30 tekrar ile başlarsanız zamanla bunu artırabilir ve daha kaslı bir popoya sahip olabilirsiniz. Bölgesel vücut çalışanlar daha çok protein ağırlıklı beslenerek, yağ yakımını hızlandırmayı ve şekilli bir kalçaya sahip olmayı hedeflemektedir. Yediklerinize dikkat ettiğiniz müddetçe, yaptığınız her hareket bedeninize görünüm bakımından olumlu etki yapacaktır. Düzenli bir beslenme programı için bir diyetisyen ile görüşebilir ve diyetinizi planlayabilirsiniz. Rejim olmadan genelde yapılan sporlar çok fazla işe yaramamaktadır. Her şeyin başı, önce şekerli gıdaları ve abur cuburu kesmek ile başlar.

Her Gün Squat Yaparsak Ne Olur?

Her gün squat yaparsak dolgun ve biçimli bir kalçaya sahip oluruz. Çünkü bu hareket tamamen popo ve baldır bölgesini çalıştırdığı için, gözle görülür bir değişim yaşamaya hazır olmak gerekir. Genelde kendi vücut ağırlığı ile bu egzersizi yapan insanlar olmakla birlikte, ek ağırlık takviyesi alarak da uygulayanlar vardır. Başlangıç için 2 kiloluk dambıllarla çalışabilirsiniz. Sonrasında, sporunuzu ilerleteceğiniz için vücut daha fazla direnç isteyecek ve siz de kendinize çeşitli direnç bantları veya ağırlık setleri almayı düşüneceksiniz. Bunun için en doğru yol, bir personel trainer ile görüşmek ve vücudunuzun dayanıklılığını hesaplamak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu