Güzellik ve Bakım

Su İçmek ve Cilt Onarımı

Günde en fazla tüketmemiz gereken içecek olan su; cildimiz için doğal bir onarıcıdır. Su içmek ciltteki kuruluğu azaltır ve cildin yeteri kadar nemli bir durumda olmasını sağlar. Ayrıca su ciltteki kırışıklıkları da azaltır ve cilde bir ışıltı verir. Su içmek ve cilt onarımı bu anlamda birbiriyle ilişkili durumlardır.

Su içmek; ciltteki gözenekleri açarak ferahlamasını sağlar ve temizlenmesini kolaylaştırır. Sivilce ve siyah nokta görünümünü azaltır. Cilde ışıltı katar ve yağlı görünümü en aza indirir. Su içmek cildi canlandırır ve besler. Bir gün boyunca iki litre su içmek ciltteki yaraların onarım sürecini de hızlandırır. Ciltteki ödemi ve şişkinliği giderir.

Su içmek ve cilt onarımı
Su içmek ve cilt onarımı

 

Su içmek ciltteki soluk görüntüyü giderir. Yaşlanma karşıtı doğal bir önlem halini alır. Su cilde diri bir görünüm kazandırır ve gençleştirir. Su diğer organlara ve vücuda katkı sağladığı gibi cilde de aynı oranda katkı sağlamaktadır. Kozmetik ürünlerinin sık kullanımı ya da içeriğinin ne olduğu bilinmeyen maskeler yerine en etkili ve hızlı onarım sağlayan unsur su olarak bilinmektedir.

Bu yüzden günlük yeterli su tüketimi çok önemlidir. Çünkü su cilt için en doğal nemlendirici görevini yerine getirmektedir. Hemen yapaylıktan uzak hem de hijyenik bir şekilde cildi derinlemesine temizlemektedir. Ayrıca gözenekleri açarak cildin yağlanmasını da azaltır. Kuru cilde sahip olan kişilerin de düzenli su tüketmesi çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu