Hobi & Eğlence

Tabu Oyunu Nasıl Oynanır? Kuralları Ve Tüm Detayları

Tabu Oyunu Nasıl Oynanır?

Evde ailecek oynanabilen oyunlar arasında Tabu oyunu en başta gelmektedir. Nesillerdir eskimeyen ve büyük küçük herkesin sevdiği oyunlardan Tabu ile evde eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Özellikle Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı uygulamaları ve gönüllü karantinalarla evde geçirdiğiniz zamanı ailenizle eğlenceli bir şekilde geçirme fırsatı yakalarsınız. Tabu oyunun kuralları hakkında bilgi sahibi değilseniz yazımızı takip ederek oyunu oynamayı öğrenebilirsiniz.

Tabu Oyunu Kuralları

  • Tabu oyununu oynayabilmek için öncelikle 6 ile 12 kişi arasında bir gruba sahip olmanız gerekiyor. 6 kişi olduğu zaman oyunu oynayacak kişiler 3’er 3’er ikili gruba ayrılıyor. Daha fazla sayıda kişiyle oynarsanız yine ikişer gruplara ayrılıyorsunuz.
  • Tabu oyunun içerisinden bir kum saati, bir de kartlar çıkıyor. Kartlarda anlatmanız gereken kelime ve söylememeniz gereken yasaklı kelimeler yer alıyor.
  • Siz Tabu kartlarının içinden bakmadan birisini çekiyorsunuz.
  • Çektiğini kelimeyi grup arkadaşınıza anlatıyorsunuz. Eğer yasaklı kelimeleri söylerseniz o kelime bilinse bile doğru olarak kabul edilmiyor.
  • Grup arkadaşınıza anlatamadığınız kelimeleri pas geçebilirsiniz. Ancak bazı Tabu oyununu oynayan kişiler oyunu zorlaştırmak isteyebiliyorlar. Bu durumda pas geçme hakkını kabul etmeyerek kelimenin anlatılamaması sonucunda iptal edilmesini uygun görüyorlar.
  • Her iki grupta belirtilen kurallara göre 5 kartı grup arkadaşına belli süre içerisinde anlatması gerekiyor. Hangi takım daha fazla kelimeyi anlatabilirse; o grup kazanıyor. Diğer grup ise yenilmiş taraf oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu