Güzellik ve Bakım

Tarihin Göz Kamaştırıcı Kadınlarının Güzellik Sırları

Tarihin göz kamaştıran, herkes tarafından merak edilen güzellik sırları günümüz kadınları tarafından da uygulanmaktadır. Tüm dünya tarafından bilinen ünlü isimler güzelliklerini koruyabilmek için uzun uğraşlar vermişlerdir. Ezilmiş böceklerin bağırsaklarını kullanmak ya da haşlanmış kuşların tüketilmesi bu örneklerden sadece bazılarıdır.

İşte tarihin göz kamaştırıcı kadınlarının güzellik sırları;

Dana Eti ile Yüz Maskesi

Kraliçe Elisabeth’in güzellik sırrı ham dana etinde saklıdır. 19. yüzyılın en güzel kadını olarak bilinen Elisabeth cildini genç ve diri tutmak için ellerini ve yüzünü ılık zeytinyağı ile yıkardı. Çiğ dana etini de yüzüne maske olarak sürerdi. Üstelik çok az yemek yediği ve belinin sadece 49.5 cm olduğu da bilinirdi.

Tarihin Göz Kamaştırıcı Kadınlarının Güzellik Sırları
Tarihin Göz Kamaştırıcı Kadınlarının Güzellik Sırları

Eşek Sütü Banyosu

c tüm dünya tarafından bilinen göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahipti. Bütün erkekler onun güzelliği ile büyülenirdi. Gübre ve böcek bağırsaklarından yaptığı maske onun cilt güzelliğinin en büyük anahtarıydı. Püre haline getirdiği böcek bağırsaklarını rujlarında kullanırdı. Timsah gübresini ise gözünün altına sürdüğü bilinirdi. Düzenli olarak eşek sütü banyosu yaptığı da bilinirdi.

Cildi Kurşunla Kaplama

Kraliçe I. Elizabeth güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakırdı. Ancak onu görenlerin en çok merak ettikleri konulardan biri yüzünün çok beyaz olmasıdır. Bu kadar beyaz görünmesinin nedeni ise o dönemin güzellik akımı olmasıydı. Beyaz cilt o dönemde zenginliği ve güzelliği temsil ederdi. Bronz ten ise sosyal sınıfa ait olmak anlamına gelirdi. Beyaz ten görünümüne sahip olmak için de zehirli kurşun boya kullandığı bilinirdi.

Ancak bu boya;

  • Baş ağrısı
  • Saç dökülmesi
  • Mide sorunları
  • Diş çürümesi
  • Felç gibi olumsuzluklara yol açabilmektedir.

Güvercin Pisliği

Marie Antoinette Fransa’nın bir dönem Kraliçesidir. İmparatoriçe Elisabeth gibi oda yüz maskesi ile bir geceyi geçirmeye bayılırdı. Maskesinde konyak, yumurta, süt tozu, limon ve güvercin pisliği malzemeleri bulunurdu. Güvercin pisliğinin kendine has bir güzellik sağladığına inanırdı.

Sirke Banyosu

Truve Helen hiç şüphesiz dünyanın en güzel kadınlarından biridir. Bu güzelliğini ise her gün sirkeli su dolu küvette vakit geçirmesine borçludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu