Hayata Dair

Tatil İçin En İyi Ada Ülkeleri

Ada ülkeleri, yaz tatilleri için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Ada ülkeleri denince aklımıza direkt yaz turizmi gelse de kış turizmine sahip olan ada ülkeleri de bulunmaktadır. İşte tatil yapabileceğiniz en iyi ada ülkeleri;

Tatil İçin En İyi Ada Ülkeleri

İşyerinden izin aldığınızda veya okulunuz tatile girdiğinde tatil için gidebileceğiniz bir sürü ada ülkesi bulunmaktadır. Gideceği yeri seçmekte kararsız kalanlar için işte tatil için en iyi ada ülkeleri;

Filipinler

Filipinler, 7.641 adet ada ve adacıktan oluşan bir Güneydoğu Asya ülkesidir. Pasifik Okyanusu’nun batısında bulunan Filipinler, yaz tatili için en çok tercih edilen ada ülkelerinden biridir. Ayrıca, Filipinler ile ülkemiz arasındaki ilişkiler gelişmiş olduğu için ülke girişinde vize de istenmemektedir.

Malta

Malta, Güney Avrupa’da bir Akdeniz ülkesidir. Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan Malta, toplamda 3 büyük, 2 tane de küçük adadan oluşur. Küçük bir ülke olmasına rağmen her yıl yüzbinlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Deniz kenarında mükemmel bir yaz tatili için oldukça idealdir.

ada-ulkesi
Ada Ülkesi

İzlanda

Diğer iki ülkeden farklı olarak İzlanda, kış turizminde de oldukça iyi olan bir ada ülkesidir. İzlanda, İskandinavya ve Büyük Britanya’nın kuzeybatısında bulunan bir Avrupa ülkesidir. Tek adadan oluşan bu ülke, doğal güzellik ve doğa manzaralarından hoşlananlar için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir ada ülkesidir. Ülkede yer alan volkanik dağlar, gayzerler, şelaleler ve jeotermal göller görebileceğiniz doğal güzelliklerden sadece birkaçıdır.

Avustralya

Bir ada ülkesi olmasının yanı sıra, diğer ülkelere kıyasla oldukça gelişmiş bir ülke olan Avustralya, Okyanusya’da bulunan ve kıtanın büyük bir bölümünü kaplayan bir ada ülkesidir. Genel olarak meşhur opera binasıyla bilinen Avustralya, yaz turizminin yanı sıra normal zamanlarda da gidip görmeniz gereken bir ülkedir. Doğa güzellikleri ve biyoçeşitliliği sevenler için Avustralya muazzam bir ülkedir. Ayrıca, Avustralya’nın en büyük şehri olan Sydney’i görmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Fiji

Fiji, Okyanusya’da bulunan bir ada ülkesidir. Ülkede 215’i ıssız olmak üzere toplamda 322 ada ve 522 adacık bulunmaktadır. Ülkemizde de satışı yapılan meşhur Fiji suyu bu ülkeye aittir. Ülkenin en büyük adası olan Viti Levu’yu gezi listenize eklemenizi öneririz. Ayrıca bol bol deniz canlısı ve deniz kabuğu görebileceğiniz, dalış yapabileceğiniz, köpekbalıkları ile dolu akvaryumda yüzebileceğiniz Kuata Adası’nı da kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu