Hobi & Eğlence

Teknolojiden Uzak, Zeka Geliştiren Oyunlar

Boş zamanlarınızı teknolojiden uzak, eğlenceli bir hale getirmeye ne dersiniz? Hem zamanımız çok güzel geçsin hem de zekamız gelişsin diyorsanız; işte size birbirinden güzel oyunlar! Zeka geliştiren oyunlar sayesinde boş zamanlarımız keyifli hale gelirken; bir yandan da kendimizi geliştirmiş olacağız.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu oyunlar ile zamanınız harika geçecek!

Zeka Geliştiren Oyunlar Hangileri
Zeka Geliştiren Oyunlar Hangileri

Zeka Geliştiren Oyunlar Nelerdir?

İşte Zeka geliştiren oyunlar:

  1. Yap Boz Oyunu

Yapboz oyunu hem zeka gelişimine katkısı olacak hem de sıkılmadan zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Yapboz oyunu nasıl oynanır? İç içe geçmiş olan parçaların doğru yerini bulmak ve doğru parçaları bir araya getirerek hedefi tamamlamaya yapboz oyunu diyebiliriz. Karşımızda bulunan örnek görsele bakarak; parçaları bir araya getirmek hem düşünce gücümüzü geliştirecek hem de zekamızı…

  1. Soru – Cevap / Bilmece Oyunu

Soru cevap oyunu birçok kişinin severek oynadığı en güzel oyunlardan biridir. Eskiden teknoloji ve sosyal medya yokken hepimizin en çok oynadığı oyunlardan biriydi. Soru Cevap oyunu nasıl oynanır? Adından da anlaşılacağı üzere; sorulan sorulara doğru cevap verme şeklidir. Biz bu oyuna zeka geliştiren sorular da diyebiliriz.

  1. Puzzle Oyunu

Zeka geliştiren en önemli oyunlardan birinin de; Puzzle oyunu olduğunu söylemeliyiz. Peki, Puzzle nasıl oynanır? Tablonun dağılmış halinin en kısa sürede orijinal haline getirilmesine puzzle denir. Ne kadar kısa sürede bu işlem yapılırsa; o kadar başarılı olunur. 100 ve daha fazla parçadan oluşan puzzle parçalarını, doğru ve zamanında bir araya getirmek gerekir. Özellikle çocukların gelişim dönemlerinde en faydalı oyunlardan biridir.

Zeka geliştirici oyunların faydaları o kadar fazla ki saymakla bitiremeyiz. Özellikle çocukların bu tür oyunları oynamaları tavsiye edilir. Zeka geliştiren oyunlar nelerdir sorusuna cevap olarak 3 adet oyun ekledik. Bu 3 oyun sayesinde zihniniz daha iyi çalışmış olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu