Güzellik ve Bakım

Ter Kokusunu Gidermenin Yolları Nelerdir?

Ter Kokusunu Gidermenin Yolları

Aktif olarak çalıştığımız esnada doğal olarak bedenimiz ter salgılamaktadır. Özellikle yaz aylarında havanın aşırı sıcak olmasının da etkisiyle aşırı terleme söz konusudur. Vücudumuzda oluşan bu ter kokusu elbiselerimize siner ve çevremizdeki insanlara kötü kokabiliriz. Böylesi zor bir duruma düşmemek için alabileceğimiz bazı doğal tedbirler vardır. Ter kokusunu gidermenin yolları hakkında tüyoları aşağıda görebilirsiniz.

Ter Kokusunu Gidermek İçin Doğal Yöntemler

Çalışırken ve spor yaparken doğal olarak terleriz. Duş aldığımız zaman belli bir süreliğine ter kokusu gider ancak metabolizmanın ve aşırı sıcakların etkisiyle duştan sonra da terleme devam eder. Ter kokusunun çevremizdekiler açısından olumsuz etkilerini yaşamamak için alabileceğimiz doğal tedbirleri aşağıda maddeler halinde vereceğiz.

  • Ter vücudun toksinleri sıvı yardımıyla dışarıya atmasıdır. Özellikle koltuk altı kısımlarında ter kokusu meydana gelir. Burada bakteri oluşumunu engellemek için sirkeyi ped pamuk yardımıyla duş sonrası sürebiliriz. Sirke pH dengesini koruyacak bakteri oluşumuna engel olacaktır.
  • Terleyen bölgelere bebek pudrası uygulamak sıvının oluşumunu kesecek ve kokuya engel olacaktır. Temiz bir bezle terleyen bölgelerinizi silerek günlük pudra yapabilirsiniz.
  • Biberiye kürü uygulayarak genital bölge hariç vücudunuzdaki terlemeleri önleyebilirsiniz. Bu kürü uygularken vücudunuz tahriş oluyorsa hemen uygulamayı bırakmalısınız.
  • Kabartma tozu ve limon ile kür yaparak terleyen bölgelere uygulayabilirsiniz. Uygulama yaptığınız bölgeleri 10 dakika sonra temiz suyla yıkayınız. Bu uygulama kötü kokuların önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu