Hobi & Eğlence

Tescilli En İyi Girişimcilik Kitapları

En iyi girişimcilik kitapları, girişimcilik hayatınız boyunca sizi bir adım önde tutacak ve başarıya ulaşmanızı kolaylaştıracak kitaplardır. Girişimcilik kitap önerileri genel anlamda girişim konusunda başarılı olmuş kişiler çerçevesinde yapılmıştır. Bu nedenle kitap içerisindeki bir cümle hayatınızı değiştirebilir. Dilerseniz, sizler için yaptığımız öneri listemize geçelim;

En İyi Girişimcilik Kitapları

  1. Outliers (Çizginin Dışındakiler) – Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?
  2. Para Kazanmak Senin Elinde
  3. İyiden Mükemmel Şirkete
  4. Yatağını Topla
  5. Bir Dakika Yöneticisi
  6. Yalın Startup

Girişimcilik kitapları

1) Outliers (Çizginin Dışındakiler) – Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?

Girişimcilik kitapları arasında yer alan Outliers’in yazarı olan Malcolm Gladwell, başarı hikayelerini ele alıyor. Bu hikayeleri ele alırken bilinenin dışında yöntemlerle çalışan insanları özellikle inceliyor. İncelemeyi yaparken başarıya ulaşma konusunda en önemli şeyin zeka değil, çalışkanlık olduğunu gösteriyor.

2) Para Kazanmak Senin Elinde

Başarının ilk olarak kafada başladığını söyleyen ve en iyi girişimcilik kitapları arasında yer alan ‘’Para Kazanmak Senin Elinde’’ kitabı, JenSincero’nun bir eseridir. Yazar, başarıya giden yolları anlatırken akılcı davranışları ve eksilmeyen mizahı ile okuyucularına para kazanma düşüncesini aşılamaya çalışıyor.

3) İyiden Mükemmel Şirkete

Bazı şirketlerin neden bu kadar hızlı büyüdüğünü ve bu kadar çok para kazandığını hiç düşündünüz mü? Aynı sektörde binlerce şirket stabil bir şekilde büyürken bazıları neden daha hızlı büyür? Yazar, Jim Collins bu soruların yanıtını arıyor ve şirketlerin dönüşüm süreçlerini inceliyor. İncelemeler ile birlikte başarının formülünü çıkarmaya çalışıyor.

4) Yatağını Topla

Amiral William H.McRaven’in yazdığı ‘’Yatağını Topla’’ kitabı, Texas Üniversitesi’ndeki mezuniyet tören konuşmalarının bir derlemesi olarak görülmektedir. Kitapta askeri bir hayattan çıkarılan 10 hayat hikayesi yer alıyor.

5) Bir Dakika Yöneticisi

Diğer kitaplara göre daha eski yapıda olan Bir Dakika Yöneticisi, ilk kez 1982 yılında yayınlanmıştır. Ancak, ne kadar vakit geçerse geçsin güncelliğinden hiçbir zaman şaşmamıştır.

6) Yalın Startup

İş kurmayı düşünüyorsanız ilk olarak bu kitabı okumanız gerekebilir. Size zaman ve para kazandıracak girişimcilik kitap önerileri arasında sonra sırada yer alan bu kitap, metodolojik bir çalışma çerçevesinde deneysel öğrenme ile anlatımlar yapıyor. Kısacası bu kitap ile birlikte daha az uğraş ile daha çok para kazanabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu