Hayata Dair

Türkiye’de Tatil Yapılacak Yerler

Güzel ülkemiz Türkiye’de birçok tatil yeri bulunmaktadır. Biz bu makalemizde bize göre en güzel 3 yeri sizler için derledik; İşte Türkiye’de konaklanıp tatil yapılacak 3 yer…

Altınkum Plajı (İzmir)

İzmir’de tatil yapmak denilince akla ilk gelen yerlerden birisi şüphesiz Çeşme’dir. Çeşme’nin en güzel plajlarından biri ise Altınkum plajıdır. Ege’nin açık sularına bakmakla beraber, kıyıda ise kısmen korunaklı bir koy üzerinde bulunmakta olan Altınkum plajı gerçekten de altın gibi kumlara sahip olmasıyla ün yapmıştır. Çeşme’ye 10 dakikalık mesafede bulunmasıyla da avantajlı konuma sahip olan Altınkum Plajı yazın akına uğramaktadır. Plaj ücretlerine gelecek olursak, bir şemsiye ve iki şezlong için günlük 15 TL ücret ödemeniz gerekecektir. Bunun yanı sıra Altınkum Plajı’nın çevresinde bir çok işletmede yer almakta ve fiyatları da oldukça uygun. Beach club ve kafe gibi birçok işletmenin bulunduğu bu sahil kesiminde ücretler kişi başı 10 ile 20 TL arasında değişmektedir.

Altınkum Plajı İzmir
Altınkum Plajı İzmir

Ölüdeniz (Muğla)

Ülkemizde yaz turizmi denilince birçok yer akla gelmektedir bu yerlerin başında ise şüphesiz Muğla gelmektedir. Muğla’da ise akla gelen ilçelerden en önemlisi tabi olarak Fethiye’dir. Fethiye ilçesinin ün kazanmasında en fazla etken olan unsurların başında kuşkusuz Ölüdeniz gelmektedir. Fethiye’ye 14 kilometrelik bir uzaklıkta bulunmakta olan Ölüdeniz çevresinde dağlar bulunması dolayısıyla durgun bir suya sahiptir ve bu özelliğinden dolayı Ölüdeniz adını almıştır. Ölüdeniz bölgesinde birçok faaliyetle yazın tadını çıkarmak mümkün. Bu maddeleri sıralayacak olursak ilk sırasını kesinlikle yüzme almakla beraber bunun dışında ise yamaç paraşütü, safari, yürüyüş, rafting gibi doğa sporlarıyla tatilin keyfine varabilmektesiniz.

Ölüdeniz Muğla
Ölüdeniz Muğla

Kemer (Antalya)

Güzide ülkemizin turizm konusunda en çok getiriye sahip olan şehirlerinden biri olan Antalya denilince de aklımıza tabi olarak Kemer gelmektedir. Kemer ilçesi turizm bakımından çok zengin bir kent olmakla birlikte tarihi olarak da birçok eseri barındırmaktadır. Beldibi Mağarası gibi dünya tarihi açısından da büyük önem arz eden bir mağara Antalya’nın 27 km güneybatısında deniz kenarında bulunmaktadır. Yine Kemer’de yapılabilecek birçok aktivite mevcut olmakla beraber bunlardan en önemlileri doğal güzellikleri yakından görmek amacıyla doğa gezileridir.

Kemer Antalya
Kemer Antalya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu