Hayata Dair

Twitch ile Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Bütün velilerin şikâyetçi olduğu tek ortak nokta çocuklarının sürekli internette oyun oynamaları. Peki, sadece çocuklarımı internette oyun oynuyor? Elbette hayır pek çok yetişkin de internette oyun oynamayı çok seviyor. Hatta söz konusu internet oyunlarının bağımlısı olanlar var.

Oyun severlerin internette oynadıkları Twitch oyun platformunun üye sayısı çok fazla olduğu biliniyor. Bu oyun işini bir adım daha ileriye taşıyan kişiler he oyun oynuyor hem de para kazanıyor. Söz konusu olan sitede Twitch ile oyun oynayarak para kazanmak mümkün.

Twitch Nasıl Bir Platformdur?

Her kesin merak ettiği oyun sitesi nasıl bir oyun platformu? Şöyle ki bu web sitesi oldukça güvenilir bir site. Oyun bağımlıların bile pek de duymadığı Twitch bu oyun platformunu şu şekilde açıklayabiliriz. Web sitesi Twitch’de oyun oynayan oyuncuların kendi oynadıkları oyun videolarını ve kendi görüntülerini yayınlayabildikleri bir mecra.

Diğer bir oyuncu Twitch’e girdiğinde sizin yayınladığınız videoyu ve sizi görebiliyor. Böylece sitede sizin takipçileriniz ve oluşuyor. Ayrıca sizi favori oyuncusu olarak gören hayranlarınız bile olabilir. Sizin yayınladığınız videolardaki oyunlarınızı izleyen kişiler bu oyun hakkında sizden tüyolar alıp bu oyunu öğrenebilirler.

twitch’den nasıl para kazanılır?

Twitch Platformunda Ne Zaman Para Kazanmaya Başlarım?

Öncelikle Twitch ile oyun oynayarak para kazanmak için bu siteye üye olmanız gerekiyor. Daha sonrasında sitede Twitch kanalını açıp oyun videolarınızın yayınlarına başlamalısınız. Bu sitede önemli olan videolarınızdaki konuşmalarınıza dikkat etmenizdir.

Düzgün bir üslup ile hitap etmeniz sizin takipçilerinizin atmasına yardımcı olur. Favori oyuncu olmak istiyorsanız sizin karizmatik konuşmalar yapmanız için öncelikle nasıl bir konuşma tarzınızın olmasına karar vermeniz gerekiyor.

Konuşma tarzınızı belirlemek ve size en uygun tarzı seçmek için birkaç yöntem arasında olanlar konuşma stilleri:

  • Ciddi bir konuşma üslubu!
  • Mizahi bir konuşma üslubu!
  • İzleyenlere oyun tanıtmak istiyorsanız bilgi verici anlaşılır bir üslup!
  • Oyun oynarken heyecanlı ama küfürsüz bir üslup!

Yukarıda saydığımız konuşma stilleri sizi izleyenleri yakından etkilediği için takipçi sayınızı ona göre yükseltecek.

Twitch’ten Para Kazanma Püf Noktaları!

Bütün sektörlerde olduğu gibi bu sitede de reklam ön planda. Twitch sitesi de çeşitli oyunların reklamından para kazanıyor. Twitch sizin açtığınız kanalda da sizin bazı oyunları reklam etmenizi istiyor ve bunun karşılığında sizde para kazanıyorsunuz Twitch’de. Site sizden yaklaşık 1 saat içinde üç reklam vermenizi istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu