Hobi & Eğlence

Ücretsiz Fotoğraf Çekimi Yapılabilecek Mekanlar

Çekim mekanları en iyi manzaraya, en iyi ışığa ve en iyi atmosfere sahip olmalarının dışında bir özellik daha taşımalıdırlar. O da ücretsiz olmaları… Ücretsiz çekim yapabileceğiniz mekanlar amatör fotoğrafçılar için oldukça büyük bir avantajdır. Üstelik tuttuğunuz fotoğrafçılar ile bu ücretsiz mekanlarda çekim yapabilirsiniz. Düğün fotoğrafları, sünnet fotoğrafları ve daha birçok özel gün çekimleri bu ücretsiz mekanlarda yapılabilmektedir. Ücretsiz çekim gerçekleştirebileceğiniz mekanlar şunlardır:

Fenerbahçe Parkı

Fenerbahçe Parkı

Kadıköy’de bulunan Fenerbahçe Parkı, uzun yıllardır ücretsiz dış çekim yapmak isteyenlerin uğrak mekanı haline gelmiştir. Büyük bir alanda kurulu olan bu park, manzarası ve havası ile birbirinden farklı fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Balat

balat

İstanbul’un en köklü ve tarihi semtlerinden birisi olan Balat, ücretsiz çekim mekanları arasında yer almaktadır. Yalnızca mahalle sakinlerini rahatsız etmeden çekim yapmak çok önemlidir.

Kuzguncuk

Kuzguncuk

Çok sıcak bir yapıya sahip olan Kuzguncuk, renkli evleri ve tarihi dokusuyla ücretsiz dış çekimlere ev sahipliği yapmaktadır. Küçük ve şirin bir mahalle olan Kuzguncuk’ta çok değişik ve renkli fotoğraflar çekilebilmektedir.

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı

Avrupa Yakası’nda bulunan ve oldukça büyük bir alana sahip olan Yıldız Parkı, ücretsiz bir şekilde fotoğraf çekimi yapabileceğiniz mekanlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Emirgan Korusu

Emirgan Korusu

Emirgan Korusu’nun içerisinde yer alan köşklerde çekim gerçekleştirmek yasaktır. Fakat Emirgan Korusu içerisinde, bahçede ücretsiz bir şekilde fotoğraf çekimi gerçekleştirilebilmektedir. Tüm fotoğraf çekimleri için uygun bir mekandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu