Hayata Dair

Vizesiz Gidebileceğiniz En İyi Ülkeler

Dünya’da gezilmeyi bekleyen, doğal güzellik ve tarihi yapı bulunduran birçok ülke bulunmaktadır. Bu ülkelere gezi yapma planlarında ise birçok kişinin karşısına çıkan en büyük sorun vize olmaktadır. Vize özellikle Avrupa ülkeleri için alınması zor olan bir şey olduğu için bugünkü yazımızda dünyanın her yerinden, vizesiz gidebileceğiniz ülkelerden bahsedeceğiz.

Vizesiz Gidebileceğiniz En İyi Ülkeler

Türkiye’yle anlaşması olan ve bu anlaşma sayesinde vizesiz olarak girebileceğiniz birçok ülke bulunmaktadır. İşte bu ülkelerden en iyileri;

vizesiz-ulkeler
Vizesiz Ülkeler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Deniz tatili için oldukça güzel bir yer olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, her mevsim deniz tatili yapabileceğiniz ve turistlerin akın ettiği bir yerdir. Vizesiz olmasının yanı sıra ülkeye giriş yaparken pasaport da istenmemektedir. Sadece kimliğinizle giriş yapıp tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ukrayna

Türkiye’nin denizaşırı komşusu olan Ukrayna, Doğu Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biridir. 90 güne kadar turistik amaçlı vizesiz girebileceğiniz bu ülkede birçok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunmaktadır. Gece hayatıyla bilinen Kiev’i ve tarihi yapılarıyla ünlü olan Odessa’yı gezip görmek için Ukrayna’ya kesinlikle seyahat etmelisiniz.

Gürcistan

Kafkas’ta yer alan ve Türkiye’nin komşu ülkelerinden biri olan Gürcistan, tatil yapmak için en güzel ve en ucuz ülkelerden biridir. Muhteşem doğa manzaralarının haricinde Batum’da muhteşem bir gece geçirebileceğiniz bu ülkeye yalnızca kimlikle giriş yapabilirsiniz. Çok yakın olması da kısa tatiller için oldukça idealdir.

Endonezya

Endonezya, farklı kesimden, farklı dinden ve farklı dilden insanların bir arada buluştuğu inanılmaz bir ülkedir. 17 bin adadan oluşan bu ülke, ayrıca dünyanın en fazla adaya sahip ülkesidir. Kültürel gezi yapmayı sevenlerin bu ülkeyi gözden kaçırmaması gerekir. 300’den fazla dilin konuşulduğu bu ülkede, Müslüman, Hristiyan, Budist, Hindu insanlar bir arada yaşamaktadır. Tropikal yerleri sevenler için ise, aynı zamanda ülkenin en turistik mekânı olan Bali’yi şiddetle tavsiye ederiz.

Güney Kore

Güney Kore, 5000 yıllık tarihiyle gastronomi, kültür ve sanat gibi birçok dalda en iddialı yerlerden biridir. Dağlarında hiking ve kayak yapma, balık kasabalarında deniz ürünleri tatma, Seul’de festivallere katılma gibi birçok deneyimi yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda hem tatil yapıp hem de tarihi gezi yapabileceğiniz bir ülke olan Güney Kore’ye 90 güne kadar vizesiz girebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu