Hayata Dair

Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler Ve Gezilecek Yerler

Vizesiz gidilebilecek ülkeler birçok kişi tarafından tercih sebebi olabiliyor. Bunun en büyük nedeni ise; Vize başvuru işlemleri ile uğraşmamak ve başvuruların olumsuz sonuçlanmasıdır. Vizesiz gidilebilecek ülkeler diğer ülkelere oranla az olmuş olsa da gezilecek birçok yerlerin olduğunu söylemek isteriz. Sizler için araştırdık işte Vizesiz ülkeler:

  • Bosna Hersek
  • Brezilya

Bosna Hersek Gezilecek Yerler

Bosna Hersek, tatilcilerin uğrak yeri haline gelmiş ve zengin tarih geçmişi ile birçok insan tarafından bilinir bir hale gelmiştir.. Bu ülkede her dilden ve farklı din mensubuna sahip insanlarla karşılaşmak mümkün. Tatile gitmek isteyenler için en güzel bir seçim olmasının yanı sıra; gezilecek yerlerinin fazla olması açısından da önemli bir yere sahiptir. Bosna Hersek nerede gezilir? Sorusuna cevap arayanların çok fazla olduğunu biliyoruz. İşte Bosna Hersek’de gezilecek yerler..

Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler Ve Gezilecek Yerler
Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler Ve Gezilecek Yerler

Mostar Köprüsü

Bosna Hersek’de size önereceğimiz en anlamlı yer Mostar Köprüsüdür. Burası aşıkların köprüsü olarak da bilinir. Her yeri tarih kokan bu bölge, zamanında büyük savaşa ev sahipliği yapmış ve aynı zamanda savaş sonrası restore edilerek eski haline tekrar getirilmiştir. Tarih kokan bu bölgeye mutlaka uğramanızı öneririz.

Brezilya Gezilecek Yerler

Brezilya gezilecek yerler her zaman merak konusu olmuştur. Buraya gelecek olan kişilerin ilk sorduğu soru; Brezilya’da nereler gezilir? İşte bu sorunun cevabı..

İguazu Şelalesi

Yağmur ormanları ile adından söz ettiren Brezilya, tabiat parkları ile de ününü sürdürmeye devam ediyor. Bu ülkeye gelenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biri de İguazu Şelalesidir. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 175 metre olan İguazu Şelalesinin uzunluğu ise; 80 metredir. Tabiat ile iç içe olmak isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Kurtarıcı İsa Heykeli

Kurtarıcı İsa Heykeli, son birkaç yıldır ziyaretçi akınına uğrayan yerler arasında yer alıyor. Büyük bir tepenin üzerine konumlandırılan Kurtarıcı İsa Heykeli, 1920 yılında inşasına başlanmış olup 1932 yılında tamamlanmıştır. Rio şehrinin en yüksek tepesinde bulunan Kurtarıcı İsa Heykeli, yıllık 100 binlerin üzerinde kişilere ev sahipliği yapıyor.

Pelourinho

Tarihi bakımdan Brezilya’nın en zengin şehirlerinden biridir. Bir dönem Portekizliler tarafından kullanılan Pelourinho şehri, köle ticaretinde dünyaya ün salmıştır. Bu şehir dünyanın en eski kenti olma unvanını da üzerinde bulunduruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu