Hayata Dair

WhatsApp Web Nedir, Nasıl Kullanılır? WhatsApp Web’e Giriş

Whatsapp, insanların birbiriyle anlık mesajlaşmalarını sağlamak amacı ile kullandıkları en faydalı uygulamalardan biridir. Daha rahat bir kullanım sunmak amacı ile Whatsapp, kullanıcılarına web üzerinden erişim imkanı sunuyor. Whatsapp uygulamasına hem telefonunuz üzerinden hem de bilgisayarınız üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Whatsapp web nedir, WhatsApp web nasıl kullanılır ve Whatsapp web’e nasıl girilir en çok karşılaştığımız sorulardan bazılarıdır.

Whatsapp web nedir? Kısaca ve net olarak açıklamak gerekirse; telefon üzerinde kullanılan Whatsapp uygulamasının bilgisayar üzerinde kullanma şekli yani; web tabanlı uzantısı diyebiliriz. Bu sayede uygulamayı hem telefonunuz hem de bilgisayarınız üzerinden rahat bir şekilde kullanmış oluyorsunuz. Uygulama üzerinden gönderip aldığınız iletilerin tamamını bilgisayarınız ve telefonunuz üzerinden senkronize şekilde görebilirsiniz.

Whatsapp web kullanımı öncesi uygulamanın akıllı telefonunuzda yüklü olması gerekir. Eğer bu uygulama telefonunuzda yüklü değil ya da telefonunuzda mevcut değilse; bilgisayar üzerinden Whatsapp web kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Whatsapp Web Kullanmak İçin

Whatsapp web nasıl girilir
Whatsapp web nasıl girilir

Whatsapp web nasıl kullanılıyor; bilgisayarınız üzerinden web.whatsapp.com adresine ulaşım sağlayın. İlgili adrese giriş yaptıktan sonra, telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açarak aşağıdaki adımları izleyin.

  • Android kullanıcıları için: Whatsapp uygulamasına girdikten sonra – menü – WhatsApp Web tıklayın.
  • İOS kullanıcıları için: Ayarlar – WhatsApp Web tıklayın.

Bilgisayar üzerinde açık olan web.whatsapp.com internet sayfası üzerinde yer alan QR kodunu telefonunuza okutmak için kameraya taratın. İşlem başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacak ve bundan sonra Whatsapp uygulamasını hem telefon üzerinden hem de bilgisayar üzerinden rahatlıkla kullanabileceksiniz. Uzun süre telefon üzerinden kullanılan Whatsapp uygulaması sizi yorabilir, bu durumda; web üzerinden kullanım çok daha rahat ve pratik olacaktır. Bu şekilde daha uzun süre kullanım yapmanın yanı sıra; bilgisayar üzerinden de dosya gönderim işlemini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu