Hayata Dair

Word Belgesini PDF Dönüştürme Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Word belgesini PDF dönüştürme günlük hayatımızda fazlaca karşımıza gelen bir durumdur. Özellikle WhatsApp üzerinden belge gönderildiğinde Word üzerinde belge yerlerinin kayması ve bunun gibi bir takım sorunlar nedeniyle belgeleri PDF formatına dönüştürmek gerekebilir. Bu durumda da oldukça basit birkaç işlem yapmak PDF dokümanı almak için yeterli olacaktır. Şimdi PDF dosyalarını elde etmek için;

Word Belgesi PDF Çevirme

 • Adım 1: Öncelikli olarak hali hazırda bulunan bir Word dosyasını kullanmak gerekir. Bu yüzden herhangi bir Word dosyasını dönüştürmek üzere hazırda bulundurun.
 • Adım 2: Word dosyası PDF’ye nasıl çevrilir? Gibi bir soru burada karşınıza çıkacak. Hem internet üzerinden online bir şekilde çevirme yapabilir hem de Adobe Acrobat üzerinden bu işlemi gerçekleştirirsiniz.
 • Adım 3: Burada Adobe Acrobat’ın online seçeneği ile çevirme işlemini inceleyelim. Şimdi yapmanız gereken buradan çevirme işlemini gerçekleştirmek için Adobe’nin online platformuna girmek.
 • Adım 4: Şimdi bu web sitesi üzerinde direkt olarak karşınıza “Word’ü PDF’ye Dönüştür“ panelinin altında “Dosya Seç” bölümü gelecek.
 • Adım 5: Şimdi “Dosya Seç” seçeneği ile birlikte karşınıza gelen panelden Word dosyanızı seçin.
 • Adım 6: Biraz bekledikten sonra PDF dokümanı hazır olacak. “İndir” tuşuna basarak PDF belgenizi indirin.
 • Adım 7: Bu şekilde istediğiniz belgeleri rahatlıkla PDF formatına sokarsınız. Oldukça basit ve etkili bir yol olarak karşınıza gelir.

Word Belgesini PDF Çevirme Programları

PDF yi Word’e çevirme programları denildiğinde ilk olarak Adobe’nin Acrobat programı akla gelmektedir. Bu programın çevrimiçi bir şekilde basitçe belge dönüştürmesini yukarıda birlikte değerlendirdik. Bu program dışında benzer formatta çalışan bir takım site ya da dönüştürücü platformları mevcuttur. Bu programlar;siteleri de dönüştürücü olarak oldukça işlevsel bir etkiye sahiptir.

 1. Smallpdfcom
 2. İlovepdf.com
 3. Pdfcandy.com
Word Belgesini PDF Dönüştürme Nasıl Yapılır?
Word Belgesini PDF Dönüştürme Nasıl Yapılır?

1.Smallpdf.com

Programın çalışması oldukça kolay ve yukarıda anlattığımız adımlara benzer niteliktedir. PDF dönüştürme için oldukça kullanılan da bir web sitesidir.

 • Adım 1: Word belgenizi hazırlayın
 • Adım 2: Buradan web sitesine gidin.
 • Adım 3: “Dosya Seç” bölümünden Word dosyanızı seçin ve değiştirin.

2.İlovepdf.com

Bu programın da çalışma prensibi diğerleri ile aynıdır. Fakat farklı olarak PDF ayırma, boyut küçültme, PDF birleştirme gibi konularda da size yardımcı olacaktır. İki adımda dönüştürmenizi sağlayacak adımları incelediğimizde;

 • Adım 1: Buradan web sitesine gidin.
 • Adım 2: “Dosya Seç” bölümünden Word dosyanızı seçin ve değiştirin.

3.Pdfcandy.com

Yukarıda anlatılan programların tamamen hepsiyle aynı çalışma prensibine sahiptir. Oldukça güvenilir ve kolay yapısı sayesinde istediğiniz gibi belgeleri dönüştürmenize olanak tanır. Bu programları kullanarak istediğiniz gibi PDF dokümanları üzerinde oynama yapabilir ve Word dosyasını PDF yapma işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Birleştirme, ayırma ve boyut küçültme işlemleri için de kullanımı uygundur. Buradan programa giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu