Güzellik ve Bakım

Cildi Yormayan Yaz Makyajı Önerileri

Yaz makyajı nasıl yapılır? Cildimizi daha sağlıklı, daha güzel gösterebilmek adına çeşitli maskeler, bakım ürünleri uygularız. Ne de olsa herkesin hayalidir; canlı ve pürüzsüz bir cilt… Şu ana kadar hepimiz, cildimiz için en iyisini yapmaya çalıştık. Ancak, yaz aylarının gelmesi ile birlikte güneş koruyucu kremleri ve bakım ürünlerimizi kullanmaya her koşulda devam etmemiz gerekir. Bunun yanında, makyajsız kalamayanlar için sıcak yaz aylarına da uyum sağlamak şart. Hal böyle olunca, makyaj yok gibi makyaj ve cildi parlak gösteren makyaj trendleri oldukça ilgimizi çeker bir hale geldi.

Hepimiz için yeni olan covid-19 ile birlikte yaşamak, beraberinde maske takarak yaşamayı getirse de; bu, “Hiç makyaj yapmamıza gerek yok.” Anlamını taşımıyor. Ruj sürmeden de cildinizi ve gözlerinizi daha canlı ve sağlıklı gösteren makyajlar yapmak, pekâlâ mümkün! İşte, sizler için hazırladığımız yaz makyajı önerileri…

Hafif Ten Makyajı

Sıcak havalardan dolayı cildinizi kapatıcı ve yoğun yapılı fondötenler ile kaplamak, pek de iyi bir seçenek olmayabilir. Gözenekleriniz nefes alırken, aynı zamanda cildime bakım da yapsın diyorsanız; renkli nemlendirici sizin için biçilmiş kaftan. BB kremler bu kategoride en iyi makyaj ürünlerinden biridir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken önemli nokta; BB kreminizin SPF içeriyor olmasıdır.

Yaz makyajı için en iyi ten ürünü olarak renkli nemlendiricileri tercih etmeniz halinde, ışıltılı ve doğal duran bir cilt sizleri bekliyor 🙂 Bu nemlendiricilerin bir diğer artısı ise; gün içinde cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlıyor olmasıdır.

Cildi Yormayan Yaz Makyajı
Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Minimum Kapatıcılık

Doğal duran yaz makyajı uygulamasında önemli olan diğer bir ayrıntı; minimum oranda az kapatıcı kullanmaktır. Göz altı morluk sorununa sahip iseniz ya da göz altlarını aydınlatma ihtiyacı duyuyorsanız; az bir miktar kapatıcı sürmeniz işinizi görecektir. Unutmamalısınız ki; burada asıl amaç doğal bir görünüm oluşturmak..

Cilt tonunuz ile aynı renge sahip bir kapatıcı ile yaz makyajınızı kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Katı yapıya sahip kapatıcılar cildinizi yoracağı için su bazlı kapatıcı kullanmanız daha uygun olacaktır.

Gözler Ön Planda

Bitmiş bir makyajda dikkati en çok gözler çeker. Bu nedenle, her yeni sezonda ve moda dünyasında farklı uygulamalarda göz makyajlarına rastlamamız mümkün. Yeni sezonda birçok kişide gördüğümüz renkli farlarla yapılmış göz makyajı, yaz ayları için bizlere ideal bir seçenek sunuyor.

Klasiklerden vazgeçemeyenler de bu yaz, göz makyajlarında siyah ya da kahverengi göz kalemi kullanarak o çekici görüntüyü elde edebilirler. Göz kaleminizin suya dayanıklı olmasına dikkat etmeniz yeterlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu