Güzellik ve Bakım

Yaz Tatili Sonrası Yıpranan Saçlarınız İçin Bakım Önerileri

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte kısa bir tatil yapmayı kim istemez ki? Ancak ne var ki; tatil dönüşü uzun saçlarımız yıpranmış ve cansız bir hal almıştır. Bunun sebebi ise; deniz suyunun içerisinde bulunan tuz ve güneşin olumsuz ışıklarıdır. Yıpranan saça bakım önerileri ile saçınızı tekrar eski haline kolay bir şekilde döndürebilirsiniz. Aşağıdaki yöntemler sayesinde, yıpranmış saçlarınızdan çok kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Yıpranan Saça Bakım Nasıl Olmalıdır?

Yıpranan Saça Bakım Nasıl Olmalıdır
Yıpranan Saça Bakım Nasıl Olmalıdır?

Bol Su Tüketin

Saç yıpranmasını önlemek için ilk kural: Bol su tüketmektir. Saçlarımızı sadece dıştan korumak yeterli olmaz; bu yüzden içten de korumamız gerekir. Bunun için yapmamız gereken: Gün içerisinde bol su içmektir.

Saç Kırıklarından Kurtulun

Yıpranmış saçlarımızdan kurtulmak için ilk yapmamız gereken; kırıklarını aldırmak ve birkaç santim kestirmektir. Kırıkları alınmış saç, daha sağlıklı bir şekilde uzar.

Doğal Yağlar İle Saç Bakımı

Tatil sonrası saçlarımız nemini kaybettiği için kurumaya yüz tutmuştur. Saçımıza tekrar nemini kazandırmak için doğal yağlardan yardım almamız gerekecek. Doğal saç bakım yağı olarak size önerebileceklerimiz; Argan yağı ve Hint yağıdır. Bu yağlar ile hazırlayacağınız maskeleri saçınıza uygulayarak, saçınızın kaybetmiş olduğu nemi tekrar kazanmış olursunuz.

Yıpranan Saçlar İçin Vitaminler

Yıpranmış saçlar için vitaminler oldukça önemlidir. Saç bakım ürünleri içerisinde bulunan E ve B vitaminleri; saçlardaki yıpranmaları azaltarak, kırılmaları ve dökülmeleri ortadan kaldıracaktır. Parlak ve canlı görünüme tekrar kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Saç Bakımı İçin Sağlıklı Beslenin

Yukarıda saymış olduğumuz seçeneklere ek olarak; sağlıklı beslenmek saçlarımız için çok önemlidir. Eğer sağlıklı bir saçımız olsun istiyorsak; hazır gıdalardan uzak durarak, sağlıklı beslenmeye özen göstermeliyiz. A vitamini bakımından zengin besinler saçımız için çok önemlidir. Somon, beyaz et, B12 ve fındık tüketimini arttırmak gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu