Hobi & Eğlence

YouTube’da Yükselmenin Yolları

Zamanın en büyük gelir kapılarından birisi olan YouTube, bünyesinde sayısız kullanıcı barındırmaktadır. Bu uygulama üzerinde yükselmek ve buradan gelir elde etmek isteyen kişiler tarafından YouTube’da yükselmenin yolları aranmaktadırlar. Bu prosedür aslında basit ve açıktır. YouTube, para kazanma kilidinin açılması ve reklam alınabilmesi için yalnızca iki adet şart koşmaktadır:

  1. YouTube kanalının toplam dört bin saat izlenmeyi geçmesi
  2. Kanalın bin aboneyi geride bırakması

Bu şartlara uyum sağlayan herkes para kazanma kilidinin açılması için başvuruda bulunur ve bu başvuru kısa zaman sonra dikkate alınarak kilit açılır ve para kazanılmaya başlanır.

YouTube'da Yükselmenin Yolları
YouTubeda Yükselmenin Yolları

Nasıl Daha Popüler Hale Gelinir ?

Peki bu dört bin saat ve bin abone nasıl hemen hallolur ? YouTube bu iki şartı da bir sene içerisinde sağlamanızı beklemektedir. Aksi takdirde kilit açılmaz. Ancak kilit açıldığı takdirde nasıl içeriklerinizi daha fazla insana ulaştırabilirsiniz ve nasıl hızla yükselebilirsiniz sorusunun yanıtı da çok basit. Çünkü YouTube bunun için de sizlere birsürü yol sunuyor. Öncelikle videoların açıklama kısmı etkileşim kazanabilmek için güzel bir yer. Videoların etiket kısmı, konum kısmı da aynı şekilde diğer kullanıcılara ulaşan ve videoyu pazarlayan yerlerden. Ancak en önemli kısım video başlığı  ve kapak fotoğrafı… Kullanıcıların ilgisini çekecek ve onlarda merak uyandıracak başlık ve kapak fotoğrafları seçerseniz videolarınız kısa sürede izlenme sayısında artış yaşayacaktır ve bu da sizleri popüler hale getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu