Sağlıklı Yaşam

Her Gün Kilo Verdiren Zencefilli Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır?

Her gün kilo vermenizi sağlayacak bir kür ile karşınıza çıkıyoruz desek ne derdiniz? Hemen herkesin sorunları arasında yer alan kilo probleminden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Her Gün Kilo Verdiren Zencefilli Yoğurt Kürü sayesinde siz de kısa sürede kilo verebileceksiniz. Peki, bu kür nasıl yapılır?

Zayıflama diyetleri içerisinde son zamanların önemli kürleri arasında bulunan yoğurt kürleri hem yavaş hem de sağlıklı kilo vermek isteyen kişilerin tercihleri arasında bulunuyor. Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında bulunan yoğurt hemen her yerde bulunması kolay ve hazırlanması basit olan besinlerden biridir. Yağ yakıcı etkisi kanıtlanmış olan yoğurt özellikle bölgesel kilo problemi olanların imdadına yetişti. Oldukça lezzetli ve sağlıklı yoğurt karışımlarıyla siz de günde yarım kilo verebilirsiniz. En etkili tarif olan zencefil, zerdeçal ve yoğurt kürü ile siz de vücudunuzdaki yağlarla vedalaşabilirsiniz.

Zencefilli Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır?

Hemen her gün kilo vermenizi sağlayacak zencefilli yoğurt kürünü sizde yaparak muhteşem bir vücuda sahip olabilirsiniz. Peki, Zencefilli Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır? 

Malzemeleri:

  • 1 adet limon,
  • 6 kaşık yarım yağlı veya yağsız yoğurt,
  • 1 çay kaşığı pul biber,
  • 1 çay kaşığı zerdeçal tozu,
  • 1 çay kaşığı zencefil tozu,
  • 1 çay kaşığı tarçın

 

Zencefilli Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır?
Zencefilli Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır?

Zencefilli Yoğurt Yapılışı

Göbek eritmeye yardımcı olan temel tariflerden biri zencefilli ve zerdeçallı yoğurt kürünün içerisine bir de pul biber ekliyoruz. Tüm karışımı bir kaseye ekleyerek uyumadan 45 dakika önce tüketmelisiniz. 2 hafta boyunca 2 gün kullanıp 1 gün ara vererek tükettiğiniz takdirde vücudunuzda olan farklılıkları gözle görmeye başlayabileceksiniz. 2 hafta kadar kullandıktan sonra zayıflatan yoğurt kürünü kullanmaya 1 hafta ara vermeniz gerekir. Bu kürü uyguladığınız zaman bolca su tüketmeniz de gerekir.

Zayıflatan Yoğurt Kürü Faydaları

Zencefilli, zerdeçallı ve tarçınlı bu kürü özellikle göbek bölgesinde olan yağlanmayı gidermek için kullanılabilir. Bu kürü düzenli tükettiğinizde göbeğiniz eriyecek ve bel bölgeniz daha da inceleyecektir. Zayıflamanıza yardımcı olacak bu kürü 1 hafta düzenli kullandığınızda 2 veya 3 kiloya kadar verebilirsiniz. Bu kürü uygularken kesinlikle yanında başka zayıflama kürü kullanmamanız gerekiyor. Yanında tüketeceğiniz tek şey bol su içmek olmalıdır. Metabolizmayı hızlandıran zayıflama çaylarını içmenizde herhangi bir zarar yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu